OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Den vody odhalil i výtěr pstruhů.

 Několik druhů ryb – kapry, parmy siveny, ale i jesetery ruské a sibiřské a dokonce i sumečky africké  a především výtěr pstruhů duhových viděli 30.března mladí rybáři z rybářského kroužku MO Chrást na exkurzi v prostorách areálu vodárny v Plzni Na Homolce. Společnost Sádky Plzeň tady, kromě zmíněných druhů ryb, chová i na 50 000 kusů pstruhů duhových a 30 000 kusů pstruhů potočních v různých věkových kategoriích. K vidění byl i vzácný druh pstruha albína, který připomíná zlatou rybku z pohádky.

Na konci programu exkurze si pak děti mohly zakoupit pstruhy, které si sami v nádržích ulovily na udici. Největší úlovek byl 50 cm velký a vážil téměř celý kilogram.

Kromě toho se děti od pana Mikače, který sádky spravuje dozvěděly mnoho cenných a odborných informací. Například o sumečku africkém, který má rád teplou vodu kolem 20 stupňů Celsia a ve vodě pod 16 stupňů Celsia zahyne. Proto ho musí chovat v nádrži, kde teplota vody neklesne pod 20 stupňů Celsia.

Všem se návštěva tohoto rybochovného zařízení velmi líbila.


Chcete  si přečíst další aktualitu nebo jít na úvodní stránku?

Chcete nám zanechat vzkaz, máte něco,o čem by měli vědět i ostatní?

Napište nám