Přihlášení do RIS

Územní halový přebor v RT - podzimní kolo

V neděli 10.12.2023 se sešlo 36 rtéčkových závodníků z pěti organizací na prvním kolo Územního halového přeboru v rybolovné technice mládeže. Ten letos netradičně uspořádala místní organizace Nepomuk v propůjčené Sportovní hale Sokolovna v Nepomuku.

Mladí závodníci v pěti věkových kategoriích soutěžili ve dvou disciplínách skish a arenberg a to ve dvou sledech. Součástí závodu jednotlivců bylo i tradičně klání mezi týmy z různých místních organizací našeho územního svazu.

V kategorii mladších žáků se s bodovým výsledkem 243 bodů umístil na prvním místě Matěj Coufal z MO Stříbro, na druhém místě se 217 body Adam Khün z MO Kdyně a na třetím místě s 209 body Bursík Michal z MO Rokycany. Holčičí kategorii mladších žákyň vyhrála Bára Krupičková se 176 body, na druhém místě Monika Holá z MO Stříbro se 98 body před Agátou Matějkovou taktéž z MO Stříbro, která naházela celkem 85 bodů.
Starší kluci naházeli o poznání více bodů, kdy nejvíce měli dva závodníci Pavel Potfaj z MO Tachov 309 bodů a Lukáš Krutina z MO Domažlice také 309 bodů. Rozstřelem vyhrál Lukáš Krutina z MO Domažlice. A třetí místo obsadil Patrik Andrle z MO Tachov s 291 body. Slečny z kategorii starších žákyň se umístily v tomto pořadí první místo Helena Vejvančická MO Nepomuk 275 bodů, druhé místo Tereza Mohyláková 196 bodů taktéž z MO Nepomuk. Nejlepší výsledky předvedli Junioři. Jakub Schleiss z MO Kdyně naházel 362 bodů a zvítězil. Druhé místo bral Matěj Vejvančický z MO Nepomuk 328 bodů.

V týmech, došlo po několika letech ke změně, na prvním místě se umístil tým Tachov s 1004 body. Na druhém místě MO Nepomuk 993 bodů a třetí místo MO Kdyně 952 bodů.

Ceny, které finančně zajistil územní svaz, předal člen odboru RT a vedoucí mládeže MO Nepomuk Jan Hozman. Drobné ocenění se dostalo na každého závodníka.

Poděkování patří všem trenérům, že se věnují záslužné práci výchovy nových závodníků v tomto rybářském sportu, místní organizaci Nepomuk za uspořádání závodů a zajištění stravy a pohárů pro závodníky, městu Nepomuk za zapůjčení sportovní haly a Západočeskému územnímu svazu za podporu sportovní činnost a práce s mládeží.