Přihlášení do RIS

26. Mezinárodní mistrovství České republiky v lovu ryb udicí na plavanou dospělých

KDY: 03. - 04. 06.2023

KDE: 421090  Vltava 20 - Kořensko řeka Lužnice Nový Dvůr

Letošní ročník se uskutečnil v Jižních Čechách na řece Lužnici. Pořadatelem MeMiČR v LRU na plavanou dospělých byla MO Nepomuk z našeho Územního svazu a předseda odboru LRU Václav Louda.
Na MeMiČR v LRU na plavanou dospělých byli díky úspěchu v Územním přeboru v lovu ryb udicí na plavanou za rok 2022 nominováni Jakub Bárta, Václav Černý, David Holub a Jan Šimice. Tito závodníci se 02.06. sešli ráno na závodní trati v Jižních Čechách na společném tréninku před závodem. Součástí tréninku byla příprava udic a zvolení správné strategie vnadění a lovu ryb na daném závodním úseku.
V sobotu v brzkých hodinách náš tým začal přípravou vnadících směsí a živých nástrah na háček. Po slavnostním zahájením akce, kterou otevřel předseda ČRS Karel Mach proběh los lovných míst pro všechny závodníky. Na sobotní závod měli naši závodníci tato místa: Kuba A13, Vašek D13, David B13 a Honza C13. Bohužel se s tímto losem naši závodníci úplně neztotožnili. Výsledky po prvním kole - Kuba Bárta proměnil svůj lov v sektorové 5.místo, David 19.místo v sektoru, Vašek 21.místo v sektoru a Honza 22.místo v sektoru. Celkově po prvním dnu v týmech 20. Kluci večer společně zhodnotili první den závodu a připravili drobné změny v taktice.
Nedělní ráno začalo stejně jako sobotní, a to přípravou na samotný lov. Nedělní los přinesl klukům tato místa: David A8, Honza D8, Vašek B8 a Kuba C8. Nedělní závod byl pro náš tým mnohem přívětivější. Všichni naši závodníci se vešli do top 10 ve svém sektoru. Nejlépe Vašek 3.místo v sektoru B, Kuba dělené 3,5.místo v sektoru C, Honza 7.místo v obávaném sektoru D a David 8. místo v sektoru A. Celkově za druhé kolo náš tým skončil na 3. místě. Po součtu výsledků z obou kol se náš tým ZÚS překvapivě a nečekaně po sobotním výkonu ocitl v top 10 z 23 týmů, a to na úžasném 8. místě. V jednotlivcích se umístil nejlépe Kuba Bárta na 8.místě, Vašek Černý na 43.místě, David Holub na 53.místě a Honza Šimice na 61. místě z celkového počtu 92 závodníků.

Celý tým děkuje za podporu ze strany ZÚS a odboru LRU.

Chcete  si přečíst další aktualitu nebo jít na úvodní stránku?

Chcete nám zanechat vzkaz nebo máte něco o čem by měli vědět i ostatní? Napište nám.