OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

IMG_20200918_163707.jpg

dovolujeme si upozornit na aktuálně platné podmínky vedení rybářských kroužků pro děti a mládež, organizace rybářských závodů a předpokládané podmínky realizace letních dětských táborů vzhledem k postupnému rozvolňování oemezení souvisejících s epidemií Covid-19.

Amatérský sport

V současné době můžou venku hromadně sportovat amatérští sportovci do 18 let, kteří jsou organizovaní ve sportovních svazech. Musí být ale splněny podmínky maximálně 30 osob na sportovišti a limit 1 sportovec na 15m² plochy sportoviště. To platí i pro konání soutěží.

 • Dále sportovci musí před sportováním podstoupit PCR test (max. 7 dní před) či antigenní test (max. 72 hod. před), nebo mít potvrzení o prodělané nemoci. V případě testování dětí může zákonný zástupce čestným prohlášení doložit, že dítě bylo negativně testováno ve škole. Případně lze využít samotestování na místě. Podmínku testování nemusí splňovat děti do 6 let.
 • Organizátor amatérské sportovní přípravy musí uchovat kontaktní údaje účastníka (ideálně telefonní číslo) po dobu 30 dnů- tyto údaje jsou důležité pro případné trasování účastníků ze strany krajských hygienických stanoc v případě, že by došlo k nákaze.
 • Pro dospělé sportovce platí omezení maximálně 2 lidí na jednom sportovišti, a to do 17. května 2021, kdy bude umožněn sport dospělých ve stejném režimu, který aktuálně platí pro děti do 18ti let.

Čerpáno z Covid Portál

Činnost kroužků

Činnost kroužků je povolena, neboť jsou povoleny volnočasové aktivity pro děti (do 18ti let), za dodržení následujících podmínek:

 • ve vnitřních prostorách jsou dovoleni pouze 3 účastníci (do 18ti let) a 1 organizátor
 • ve venkovních prostorách  je povoleno maximálně 30 osob (do 18ti let), ale za podmínky 15 m² pro každého (využívat se nesmí vnitřní prostory, např. šatny),
 • všichni účastníci absolvují antigenní test (max. 72 hod. před), nebo PCR test (max. 7 dnů před), zákonný zástupce může doložit čestné prohlášení, že bylo dítě otestováno s negativním výsledkem ve škole či školském zařízení, 
 • provozovatel volnočasové aktivity (např. vedoucí kroužku) musí vést evidenci účastníků na jimi pořádaných aktivitách po dobu 30 dnů od poskytnutí služby, kdyby bylo třeba provést epidemiologické šetření- jméno a příjmení, jak účastníka, tak poskytovatele, jejich kontaktní údaje a čas kdy byla služba poskytnuta,
 • podmínce testování a evidenci neplatí pro děti do 6 let.

Čerpáno z Covid Portál

Letní tábory

27. dubna 2021 na zasedání zástupců MŠMT, hlavní hygieničky a České rady dětí a mládeže (ČRDM) bylo dojednáno, že tábory budou povoleny! V současné době jsou dojednávány podmínky a samozřejmě se nesmí zásadně zhoršit epidemiologická situace.

Lze předpokládat, že:

 • Podmínky pro rok 2021 budou vycházet z loňských pravidel pro pořádání táborů.
 • Letos se ale pravděpodobně dočkáme povinného testování dětí min. 72 hodin před odjezdem, a to na oficiálních testovacích místech. Kapacita testovacích míst je dle statistik dostatečná.
 • U menších táborů se bude jednat o možnosti přípravy stravy a mytí nádobí dětmi bez omezení.

Čerpáno z ČRDM

O dalším vývoji Vás budeme informovat.

 Převzato z www.rybsvaz.cz.

Chcete  si přečíst další aktualitu nebo jít na úvodní stránku?

Chcete nám zanechat vzkaz, máte něco,o čem by měli vědět i ostatní? Napište nám.

Z VÚS.jpg

Ze zasedání výboru Západočeského územního svazu (červen 2021)

Červnové zasedání výboru Západočeského územního svazu ČRS se po sedmi měsících jednání prostřednictvím videokonferencí konalo, za dodržení aktuálních protiepidemických opatření, formou osobního setkání v sídle svazu.

Více

Akce_prvni_povolenka_zdarma_2020.png

První povolenka pro děti zdarma

Již od roku 2014 podporuje Západočeský územní svaz ČRS zájem dětí o rybaření poskytnutím první povolenky k lovu ryb zdarma. Tato akce pokračuje i v roce 2021.

Více

Soupis revírů 2021-2022 Zpč. ÚS

Rybářský řád a soupis rybářských revírů 2021-2022

Více