OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Biologický kurz Gymnázia Praha 7

 IMG_20210827_093940.jpg

Každoročně pořádá Gymnázium Nad Štolou z Prahy výběrový biologický kurz. Letos se konal v obci Dobřív, v oblasti Středních Brd. Obvykle se koná začátkem září, letos se uskutečnil už v srpnu, abychom se vyhnuli nepředvídatelným podmínkám v září. Na programu byla jako obvykle terénní pozorováním, mikroskopování, určování, přednášky a exkurze, vše ve spolupráci s odborníky. Jedněmi z nich byli i Ing. Hynek Dort ze Západočeského územního svazu ČRS a Mgr. David Fischera z Hornického muzea Příbram. Pomocí agregátu na lov ryb nás seznámili s obratlovci žijícími v našem úseku řeky Klabavy. Někteří z nás viděli prvně larvu mihule – minohu, měli jsme možnost prohlédnout si vranku – vzdálenou příbuznou jedovaté ropušnice, kterou jsme ulovili na exkurzi v Chorvatsku, pstruha, střevli a další. A to není vše. Třešničkou na dortu byli samec a samice raka kamenáče, kterého mnozí z nás viděli poprvé.

Pro mnohé z nás bylo zajímavé vidět, jak se agregát využívá a že agregát je poměrně šetrný prostředek k mapování výskytu ryb. Ryba je pouze omráčena a po vypuštění se bez zranění vrací do vody.

Ukázka monitoringu ryb byla zajímavým obohacení programu kurzu a tímto děkujeme za čas, který nám pan Dort a Fischer věnovali.

 

Mgr. Kamila Babická, Gymnázium Praha 7, Nad Štolou 1

Chcete  si přečíst další aktualitu nebo jít na úvodní stránku?

Chcete nám zanechat vzkaz, máte něco,o čem by měli vědět i ostatní? Napište nám.

1.jpg

Ze zasedání XVIII. Republikového sněmu ČRS

V sobotu 20. listopadu se uskutečnil XVIII. Republikový sněm Českého rybářského svazu, z. s.

Hlavním tématem tohoto Sněmu byl návrh na změnu Stanov ČRS, který byl připravován a široce diskutován v posledních více než dvou letech.

Více

Akce_prvni_povolenka_zdarma_2020.png

První povolenka pro děti zdarma

Již od roku 2014 podporuje Západočeský územní svaz ČRS zájem dětí o rybaření poskytnutím první povolenky k lovu ryb zdarma. Tato akce pokračuje i v roce 2021.

Více

Soupis revírů 2021-2022 Zpč. ÚS

Rybářský řád a soupis rybářských revírů 2021-2022

Více