OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Biologický kurz Gymnázia Praha 7

 IMG_20210827_093940.jpg

Každoročně pořádá Gymnázium Nad Štolou z Prahy výběrový biologický kurz. Letos se konal v obci Dobřív, v oblasti Středních Brd. Obvykle se koná začátkem září, letos se uskutečnil už v srpnu, abychom se vyhnuli nepředvídatelným podmínkám v září. Na programu byla jako obvykle terénní pozorováním, mikroskopování, určování, přednášky a exkurze, vše ve spolupráci s odborníky. Jedněmi z nich byli i Ing. Hynek Dort ze Západočeského územního svazu ČRS a Mgr. David Fischera z Hornického muzea Příbram. Pomocí agregátu na lov ryb nás seznámili s obratlovci žijícími v našem úseku řeky Klabavy. Někteří z nás viděli prvně larvu mihule – minohu, měli jsme možnost prohlédnout si vranku – vzdálenou příbuznou jedovaté ropušnice, kterou jsme ulovili na exkurzi v Chorvatsku, pstruha, střevli a další. A to není vše. Třešničkou na dortu byli samec a samice raka kamenáče, kterého mnozí z nás viděli poprvé.

Pro mnohé z nás bylo zajímavé vidět, jak se agregát využívá a že agregát je poměrně šetrný prostředek k mapování výskytu ryb. Ryba je pouze omráčena a po vypuštění se bez zranění vrací do vody.

Ukázka monitoringu ryb byla zajímavým obohacení programu kurzu a tímto děkujeme za čas, který nám pan Dort a Fischer věnovali.

 

Mgr. Kamila Babická, Gymnázium Praha 7, Nad Štolou 1

Chcete  si přečíst další aktualitu nebo jít na úvodní stránku?

Chcete nám zanechat vzkaz, máte něco,o čem by měli vědět i ostatní? Napište nám.

Z VÚS.jpg

Ze zasedání výboru Západočeského územního svazu (červen 2021)

Červnové zasedání výboru Západočeského územního svazu ČRS se po sedmi měsících jednání prostřednictvím videokonferencí konalo, za dodržení aktuálních protiepidemických opatření, formou osobního setkání v sídle svazu.

Více

Akce_prvni_povolenka_zdarma_2020.png

První povolenka pro děti zdarma

Již od roku 2014 podporuje Západočeský územní svaz ČRS zájem dětí o rybaření poskytnutím první povolenky k lovu ryb zdarma. Tato akce pokračuje i v roce 2021.

Více

Soupis revírů 2021-2022 Zpč. ÚS

Rybářský řád a soupis rybářských revírů 2021-2022

Více