Březnové Rybářství: Jednatelé ČRS představují změny na revírech, odbahňování rybníků a apel na rybáře

titul31.jpg

Konečně březen. První jarní měsíc, kdy bude mnohem víc příležitostí vydat se ke svým oblíbeným revírům. Jaké změny vás na nich čekají, představí jednatelé ÚS ČRS, Rady ČRS a zástupce MRS. V čísle se dále dozvíte, jaké máte možnosti při odbahnění rybníka, proč je potřeba zamezit odhazování nepoužitého rybářského materiálu nebo zjistíte, jak ochránit svoje splávky.

V roce 2023 není změn na revírech tolik. Mnozí z dotazovaných sedmi jednatelů a jednatelek územních svazů ČRS, jednatele Rady ČRS a tajemníka MRS upozorňovali na novou skutečnost, že tři invazní druhy ryb nesmějí rybáři vracet zpět do vody (a ani je použít jako nástražní rybku). Upozorňují ale samozřejmě také na další změny, které se týkají revírů jejich územních svazů, a které by bylo dobré znát.

061.jpg

Nadměrným zabahněním trpí mnoho našich rybníků, podle některých údajů je to až polovina z nich. Jak k němu dochází, jaké možnosti nabízí legislativa při zbavování nadměrného sedimentu a jaké jsou používané technické způsoby odbahnění? Problematiku vysvětluje Ondřej Čížek ze Střední rybářské školy ve Vodňanech.

521.jpg

Akademik Bořek Drozd z Fakulty rybářství a ochrany vod Jihočeské univerzity ve svém článku doprovázeném výmluvnými fotografiemi apeluje na rybáře, aby se u vody chovali zodpovědně – neodcházeli od nahozených prutů a neodhazovali nepotřebné rybářské potřeby kolem svého lovného místa. Rybáři totiž nejsou jediní, kdo prostor u vody používá…

581.jpg

Milan Tychler nám ve své tradiční rubrice o rybářských vychytávkách představí způsob, jak vyrobit šikovnou krabičku na ochranu jemných splávků. Zdeněk Hofman se poprvé v životě vydá na lov majestátních hlavatek a dvojice autorů Josef Jehlička a Vlastimil Kalina nás pozvou na chytání pstruhů na legendární Boršov.

681.jpg

Na sto stranách Rybářství jako obyčejně najdete mnoho dalších témat. Objednat si ho můžete na našem e-shopu https://irybarstvi.cz/e-shop/, a pokud byste si přáli dostávat Rybářství na začátku každého měsíce do schránky, objednejte si předplatné na https://irybarstvi.cz/predplatne/.

Příjemné čtení!

 

Ondřej Cupal
Šéfredaktor Rybářství

Chcete  si přečíst další aktualitu nebo jít na úvodní stránku?

Chcete nám zanechat vzkaz nebo máte něco o čem by měli vědět i ostatní? Napište nám.

Akce_prvni_povolenka_zdarma_2020.png

První povolenka pro děti zdarma

Již od roku 2014 podporuje Západočeský územní svaz ČRS zájem dětí o rybaření poskytnutím první povolenky k lovu ryb zdarma. Tato akce pokračuje i v roce 2023.

Více

Rybářský řád 2023 - 2024 Zpč. ÚS.PNG

Rybářský řád a soupis rybářských revírů 2023-2024

Více