Přihlášení do RIS

Březnové Rybářství: Novinky na revírech ČRS, lov hlavatek s Jakubem Vágnerem a potravní vybíravost ryb

RY03_obalka11.jpg

Jaké novinky vás čekají na revírech všech územních svazů ČRS a Republikové rady ČRS, jaký trest čeká člověka porušujícího rybářský řád, lov hlavatek na slovenské řece Hron nebo pátrání po odpovědi na otázku, zda jsou ryby vybíravými strávníky. To jsou některá témata březnového časopisu Rybářství.

Jsou ryby vybíravými strávníky, pokud k tomu mají příležitost? A jak se liší výběr jejich potravy (nebo kořisti) v závislosti na úživnosti vodního prostředí nebo s ohledem na jejich postupující věk? Na tyto otázky odpovídají vědci z Biologického centra Akademie věd ČR, kteří tyto trendy pozorovali na sumcích, štikách, okounech a perlínech, a to na čtyřech nádržích s různou úživností.

RY03_40-44 stravnici1.jpg

S jakými novinkami se můžete setkat na revírech všech územních svazů a také Republikové rady představí jednatelé všech územních svazů ČRS a hospodář revírů Republikové rady ČRS.

RY03_10-13 anketa1.jpg

V případě, že byste rybářský řád porušili, bude váš přestupek nově řešit územní svaz, nikoliv místní organizace, jak tomu bylo doposud. Od nového roku navíc platí jednotný sazebník kárných opatření, který v březnovém vydání zveřejňujeme. Každý čtenář se tak může podívat, jaký trest za ten který prohřešek může očekávat.

RY03_05-9 aktuality1.jpg

V jarních měsících už tradičně vzpomíná na svou hlavatkovou sezónu na slovenské řece Hron Vojtěch Sklenář. Ani tentokrát ho droga jménem hlavatka nenechala chladným a i tentokrát se vydal s přívlačovým prutem k našim východním sousedům. Tentokrát se od něj chtěl něco přiučit i populární Jakub Vágner. Jak na Vojtu známý rybář zapůsobil?

RY03_86-89 hlavatka sklenar1.jpg

Březnové Rybářství samozřejmě přináší mnohé další zprávy, zážitky z výprav, stránek pro děti, pro kutily a tak dále. Sto stránek časopisu si můžete pořídit na e-shopu časopisu (https://irybarstvi.cz/e-shop/#), poštovné platí redakce. A pokud byste si chtěli objednat předplatné, můžete si ho jednoduše zařídit pod tímto odkazem (https://irybarstvi.cz/predplatne/). Připomínám, že dětem do 15 let poskytujeme na první rok předplatného 50% slevu!

 

Přeji Vám příjemné čtení!

Ondřej Cupal
Šéfredaktor Rybářství

Chcete  si přečíst další aktualitu nebo jít na úvodní stránku?

Chcete nám zanechat vzkaz nebo máte něco o čem by měli vědět i ostatní? Napište nám.

Dodatek_Zpč.ÚS_2024.png

Dodatek 2024

Více

Akce_prvni_povolenka_zdarma_2020.png

První povolenka pro děti zdarma

Již od roku 2014 podporuje Západočeský územní svaz ČRS zájem dětí o rybaření poskytnutím první povolenky k lovu ryb zdarma. Tato akce pokračuje i v roce 2024.

Více

Rybářský řád 2023 - 2024 Zpč. ÚS.PNG

Rybářský řád a soupis rybářských revírů 2023-2024

Více