Březnové Rybářství: Jaké změny na revírech ČRS a MRS čekají rybáře v roce 2021?

RY03_obalka1-b1-724x1024.jpg

Pokud vás zajímá, jaké změny v bližších podmínkách výkonu rybářského práva budou platné od roku 2021 na revírech vašich územních svazů ČRS nebo celého MRS, nenechte si ujít březnové Rybářství. V tom se dozvíte také skladbu potravy ledňáčka říčního, zopakujete si základy v seriálu pro rybářské nováčky nebo si přečtete články týkající se invazních druhů ryb.

V dodatku k velkému soupisu revírů, který vychází v lichých letech, nebývá v bližších podmínkách většinou mnoho závratných změn. Přesto se občas nějaké objeví a před příchodem k revíru je potřebné zkontrolovat, zda se nezměnily podmínky týkající se revíru, ke kterému se chystáte.

Změny se dotkly například katastrofou poznamenané Bečvy, připravuje se například také prodloužení zákazu lovu ve vymezeném úseku na revíru Labe 1 ve Hřensku, kde se i v loňském roce chytali chránění lososi. Veškeré případné změny představí jednatelé všech sedmi územních svazů ČRS, jednatel Republikové rady ČRS a tajemník MRS.

RY03_12-15 anketa1.jpg

Kdo by neznal ledňáčka říčního? Nádherně zbarveného drobného ptáčka, který dělá rybářům společnost odnepaměti. Pokud vás napadlo, čím se tento modrý diamant živí, odpověď najdete ve článku docenta Čecha, jenž vycházel při svém bádání z celosvětově pravděpodobně nejrozsáhlejšího výzkumu.

RY03_40-43 lednacek1.jpg

Máte-li doma malého nebo začínajícího rybáře, určitě ho potěší startující seriál s názvem Začínáme rybařit. Novému rybářskému adeptovi představíme postupně plavanou, splávky, navazování háčků, feeder, krmení, nástrahy, návnady a nakonec také přívlač.

RY03_66-69 plavana1.jpg

Je kapr naší rybou, nebo bychom se k ní měli chovat jako k invaznímu druhu? To je otázka, na kterou poněkud překvapivě odpovídá ve svém druhém článku doktor Bořek Drozd z Fakulty rybářství a ochrany vod z Jihočeské univerzity. Reakci na jeho texty přidal také doktor Pavel Vrána z Odboru životního prostředí a čistoty vody při Radě ČRS.

RY03_48-51 invaze1.jpg

Pokud byste si chtěli časopis objednat, můžete tak učinit pod odkazem https://irybarstvi.cz/e-shop/. Předplatné je možné zřídit zde: https://irybarstvi.cz/predplatne/.

Přeji vám příjemné čtení!

Ondřej Cupal
Šéfredaktor Rybářství

Chcete  si přečíst další aktualitu nebo jít na úvodní stránku?

Chcete nám zanechat vzkaz nebo máte něco o čem by měli vědět i ostatní? Napište nám.

Akce_prvni_povolenka_zdarma_2020.png

První povolenka pro děti zdarma

Již od roku 2014 podporuje Západočeský územní svaz ČRS zájem dětí o rybaření poskytnutím první povolenky k lovu ryb zdarma. Tato akce pokračuje i v roce 2023.

Více

Rybářský řád 2023 - 2024 Zpč. ÚS.PNG

Rybářský řád a soupis rybářských revírů 2023-2024

Více