Přihlášení do RIS

Červencové Rybářství: Pohled pod pokličku MS v muškaření, chytání v dešti a netradiční kovové nástrahy

00-titul1.jpg

 

Jak vypadá pořádání mistrovství světa v muškařením očima organizátora, jak ovlivňuje déšť chytání ryb s ohledem na různé rybolovné techniky, jak správně vyvážit průběžné splávky nebo představení méně známých kovových přívlačových nástrah. To jsou některá témata zbrusu nového červencového časopisu Rybářství.

V průběhu května probíhaly na revírech Jihočeského územního svazu hned dva světové šampionáty v muškaření. Oba byly pro české barvy velmi úspěšné – ženské družstvo obhájilo zlaté medaile ze dvou přechozích MS a Štěpánka Šimůnková zvítězila mezi jednotlivkyněmi; muži se v kategorii masters radovali z bronzové medaile.

121.jpg

O šampionátech se rozpovídal vedoucí organizačního týmu a místopředseda Jihočeského ÚS Milan Hladík. Dozvíte se, jak dlouho se vrcholové akce připravují, jak se shánějí rozhodčí a s jakými nečekanými trabli se museli organizátoři během šampionátů vypořádávat.

Počasí je pro lov ryb jedním z klíčových faktorů. Ryby citlivě reagují na změny tlaku, na sílu a směr větru, ale také na déšť. Ať se jedná o jasní deštík, letní přeháňku nebo podzimní plískanici. Na deštivé počasí se podíváme podrobně s ohledem na různé rybolovné techniky – plavanou, položenou, přívlač nebo muškaření.

401.jpg

Pokud jste příznivcem přívlače a zdá se vám, že dravci už prokoukli všechny vaše nástrahy, nechte se inspirovat článkem s názvem Heavy metal. Nedočtete se ale nic o drsném hudebním stylu, nýbrž o neotřelých kovových nástrahách jako chatterbait, spinnerbait deracoup a dalších.

481.jpg

V našem nepravidelném seriálu o rybářský osobnostech minulosti se dozvíte zajímavosti o Karlu Liškovi, průkopníkovi sportovního chytání pstruhů a lipanů na našem území. Ohlédneme se do doby, kdy se člověk musel naučit anglicky, aby se o lovu pstruhů mohl něco dozvědět nebo do období, kdy v celém c. k. Rakousku fungovala jediná prodejna s pstruhařským náčiním. A sídlila až ve Vídni.

441.jpg

V dalších článcích zjistíte, jak probíhá tradiční akvarijní burza v Třeboni, jak si „pohrát“ s rohlíkem, abyste ho mohli nabízet na háčku v ideální formě, jak správně vyvážit průběžný splávek nebo jak na úspěšné chytání pod říčním jezem. Nechybí ani zajímavá výprava do malajsijského akvária, kde si můžete sáhnout na hvězdici nebo projít takřka stometrovým podmořským tunelem.

721.jpg

To a mnohá další témata naleznete v článcích červencového Rybářství, které si můžete objednat (nebo zařídit předplatné) na https://www.irybarstvi.cz/predplatne/.

Přeji vám úspěšné letní vycházky a pěkné čtení!

 

Ondřej Cupal
Šéfredaktor Rybářství

Chcete  si přečíst další aktualitu nebo jít na úvodní stránku?

Chcete nám zanechat vzkaz nebo máte něco o čem by měli vědět i ostatní? Napište nám.

Dodatek_Zpč.ÚS_2024.png

Dodatek 2024

Více

Akce_prvni_povolenka_zdarma_2020.png

První povolenka pro děti zdarma

Již od roku 2014 podporuje Západočeský územní svaz ČRS zájem dětí o rybaření poskytnutím první povolenky k lovu ryb zdarma. Tato akce pokračuje i v roce 2024.

Více

Rybářský řád 2023 - 2024 Zpč. ÚS.PNG

Rybářský řád a soupis rybářských revírů 2023-2024

Více