OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Červencové Rybářství: Rybářská stráž a blokové pokuty

RY07_obalka1-1-a1.jpg

Hlavním tématem červencového časopisu Rybářství je možnost řešit prohřešky rybářů ze strany členů rybářské stráže příkazem na místě, tedy blokovými pokutami. Zaměříme se však také na inovativní metodu lovu sumců pomocí kamínku, udržitelný monitoring ryb, který je šetrný k životnímu prostředí, nebo se dozvíte víc o ryze rybářském filmu, který v červenci vstoupí do kin.

Přestože je možnost postihu blokovými pokutami ukotvena v zákoně dlouho, nenašli se dosud žádní odvážlivci, kteří by ji vyzkoušeli. Až v letošním roce tuto novinku zavedli městští radní v Písku, a to ve spolupráci s profesionální rybářskou stráží. Dotčeným revírem je hlavně Vodní nádrž Orlík.

RY07_10-15 pokuty1.jpg

Jak celý projekt vznikal, proč se do něj pustili a co si od něj slibují, představí v rozsáhlém článku David Schwedt, vedoucí oddělení zemědělství a ekologie odboru životního prostředí na Městském úřadě Písek. A svoje poznatky po zavedení blokových pokut do praxe přidají oba členové profesionální stráže.

pokuty.jpg

Lov sumců je dnes velmi populární a nad tím, jak ho zdokonalit, přemýšlí nejeden sumcař. Ivo Zbořil je profesionálním průvodcem na francouzských řekách a jeden svůj vlastní tip vám představí ve svém článku.

RY07_48-51 kaminek1.jpg

Udržitelnost je módním slovem, které se dá aplikovat na mnoho odvětví. Jedním z nich je také monitoring rybích společenstev. Současný stav čtenářům Rybářství přiblíží autoři z Biologického centra AV ČR, kteří se ve svém textu zaměří také na roli, důležitost a velikost hejn sladkovodních ryb.

monitoringII.jpg

V druhé polovině července vstupuje do kin film o rybaření s názvem Svéráz českého rybolovu. Snímek sleduje šestici českých rybářů, kteří se vydávají lovit ryby do Norska. Víc o filmu si můžete přečíst v rozhovoru s režisérkou snímku Ivanou Pauerovou Miloševićovou.

film.jpg

Časopis Rybářství má klasicky 100 stran, takže si v něm každý najde něco zajímavého. Červencové číslo si můžete objednat v e-shopu Rybářství https://irybarstvi.cz/e-shop/ a předplatné zařídíte pod tímto odkazem: https://irybarstvi.cz/predplatne/.

Přeji vám příjemné léto a ještě příjemnější čtení!

Ondřej Cupal
Šéfredaktor Rybářství

Chcete  si přečíst další aktualitu nebo jít na úvodní stránku?

Chcete nám zanechat vzkaz, máte něco,o čem by měli vědět i ostatní? Napište nám.

43.UZEMNI_KONFERENCE_ZPCUS2.JPG

Proběhla 43. konference Západočeského územního svazu 

Dne 15. září 2021 se konala ve Sportpenzionu Pohoda v Letkově 43. územní konference Českého rybářského svazu, z. s., Západočeského územního svazu. Původně měla konference proběhnout již v roce 2020. Kvůli epidemii koronaviru však nebylo možné zasedání uskutečnit a bylo opakovaně odkládáno. 

Více

Akce_prvni_povolenka_zdarma_2020.png

První povolenka pro děti zdarma

Již od roku 2014 podporuje Západočeský územní svaz ČRS zájem dětí o rybaření poskytnutím první povolenky k lovu ryb zdarma. Tato akce pokračuje i v roce 2021.

Více

Soupis revírů 2021-2022 Zpč. ÚS

Rybářský řád a soupis rybářských revírů 2021-2022

Více