Přihlášení do RIS

Červnové Rybářství: Krásné a úspěšné rybářky a trofejní revír Vltava 24

RY06_obalka1-11.jpg

Rybaření sice mnohem častěji holdují muži, ovšem žen s pruty v rukách k naší nemalé radosti stále přibývá. Do Rybářství přispívají dvě z nich. Obě jsou atraktivní a u vody navíc velmi úspěšné. Kateřina Švagrová prozradí, jak lovit štiky na umělou mušku a kaprařka Lucie Somolová prozradí, v čem se liší krátkodobé a dlouhodobé výpravy. V červnovém Rybářství najdete mimo jiné také článek o trofejním revíru Vltava 24 nebo třeba text o tom, proč popřemýšlet nad velikostí svého krmítka.

Tychler fotka.jpg

Kateřina Švagrová platí za světově známou muškařku, která loví ryby po celém světě. Když jí ale v loňském roce covid zabránil v cestování, nezbylo jí, než muškařit na českých, moravských a slezských revírech. Rybářka, která je přesvědčená, že na mušku se dají chytit skoro všechny ryby, si vyšlápla na štiky a rozhodně nebyla neúspěšná. A vám prozradí, jak to udělat, abyste ji napodobili.

Svagrova fotka.jpeg

Lucie Somolová je na kaprařské scéně známou osobností. Tentokrát se ve svém článku zaměřila zejména na začínající kapraře. Alespoň tak svůj text uvádí. V jejím rozboru rozdílu mezi krátkodobými a dlouhodobými výpravami však nalezne nejednu radu také zkušenější kaprař. Navíc se podívá na pohlednou kolegyni a dozví se, proč s sebou na výpravy nikdy nezapomene vzít růžové pantofle.

Somolova fotka.jpg

Před deseti lety se vedení Jihočeského územního svazu rozhodlo vytvořit trofejní pstruhový revír. Volba padla na Vltavu od jezu v Rožnově na konci Českých Budějovic až po jez v Boršově nad Vltavou u těstárny v Březí. Jaké podmínky na revíru panují, jaké ryby se tu dají ulovit a kolik zde platí celoroční či denní povolenka? Dozvíte se v článku hospodáře revíru Milana Hladíka.

Časopis, jak většina z vás ví, má 100 stran, do kterých se tentokrát vešlo ještě pojednání Milana Tychlera o tom, proč přemýšlet nad velikostí svého krmítka a neřešit pouze jeho hmotnost, Jan Štípek se věnuje názorům rybářů, kteří požadují náhrady za dny, kdy kvůli pandemii nemohli k vodě a Rus Andrej Šapran nás po delší době zavede na Čukotku, tentokrát za tamním lovem mrožů.

To a mnohem víc najdete v červnovém Rybářství a já vám přeji příjemné čtení! Pokud byste si chtěli objednat předplatné, lze tak učinit pod tímto odkazem (https://irybarstvi.cz/predplatne/)

Ondřej Cupal
Šéfredaktor Rybářství

Chcete  si přečíst další aktualitu nebo jít na úvodní stránku?

Chcete nám zanechat vzkaz nebo máte něco o čem by měli vědět i ostatní? Napište nám.

Dodatek_Zpč.ÚS_2024.png

Dodatek 2024

Více

Akce_prvni_povolenka_zdarma_2020.png

První povolenka pro děti zdarma

Již od roku 2014 podporuje Západočeský územní svaz ČRS zájem dětí o rybaření poskytnutím první povolenky k lovu ryb zdarma. Tato akce pokračuje i v roce 2024.

Více

Rybářský řád 2023 - 2024 Zpč. ÚS.PNG

Rybářský řád a soupis rybářských revírů 2023-2024

Více