Přihlášení do RIS

Červnové Rybářství: proč číst odborné časopisy, koronavirus a ČRS a zahájení lovu dravců

RY06_obalka1-A-bila copy1.jpg

Proč je i v dnešní "době internetové" žádoucí číst odborné časopisy, jak se vyrovnal Český rybářský svaz s pandemií koronaviru a konec hájení dravců na mimopstruhových revírech. To jsou hlavní témata červnového Rybářství.

01.jpg

V časopisech nenajdu nic navíc. Všechny informace jsou na internetu. S takovými odpověďmi jsem se v poslední době velmi často setkával. O tom, že to není pravda a že čtení odborných časopisů má množství benefitů, se pokouším čtenáře přesvědčit ve svém editorialu.

Není oblast, kterou by nouzový stav v důsledku pandemie koronaviru neovlivnila. Český rybářský svaz není výjimkou. Jak si s touto výjimečnou situací poradily složky ČRS, si můžete přečíst jak v úvodníku předsedy Západočeského územního svazu Jana Štípka, tak ve dvojrozhovoru s jednatelem ČRS Karlem Machem a jednatelem Romanem Heimlichem.

DSC_1420 (1).jpg

V úterý 16. června se naplno rozjede rybářská sezona, lovit se budou moci i dravci. Tomuto tématu se samozřejmě věnujeme. Jmenovitě rybářská esa Milan Tychler a Zdeněk Hofman, kteří poradí, jak vyzrát na štiky. Informace o tom, jak být úspěšný při lovu sumce, poskytujeme už delší dobu ve vynikajícím seriálu doktora Lukáše Vejříka. Tento seriál v červnovém vydání končí posledním dílem.

DSCN6464.jpg

Po problematice pstruhových vod, kterým se intenzivně ve třech článcích věnoval profesor Tomáš Randák, se s autory Jihočeské univerzity, Fakulty ochrany a vod přesouváme na stojaté vody. Společně s doktorem Bořkem Drozdem se podíváme do historie rybníkářství a také nahlédneme na některé zlozvyky při hospodaření na nich.

V rubrice děti upozorňuji na článek malé holčičky, která dokonale vypálila rybník svému tatínkovi. V zahraniční rubrice se vydáme do Francie za Čechem, který si splnil sen stát se v zemi galského kohouta rybářským průvodcem na řece Rhôně.

Věřím, že si v Rybářství vyberete i vy. Červnové vydání získáte zde (https://irybarstvi.cz/e-shop/), předplatné si můžete zařídit během pár okamžiků zde (https://irybarstvi.cz/predplatne/).

Přeji vám příjemné čtení!

Ondřej Cupal
Šéfredaktor Rybářství