Přihlášení do RIS

Čtvrtý ročník poháru předsedy ČRS v lovu kapra

Den první

Od rána bylo na břehu račického, veslařského areálu velmi živo. Souběžně s registrací týmů proběhla i kontrola dokladů i rybářského vybavení. Po přečtení pravidel (pro jistotu), jsme přistoupili k losování míst. V 10:00 to konečně vypuklo. Ryby se chytaly hned od prvních minut. Odpoledne v některých částech revíru aktivita výrazně poklesla, našlo se však několik týmů, který se i přesto dařilo chytat kapry vcelku pravidelně. Některé rybáře trápí nebodovaní kapříci a dokonce i karasi. Po večerním sčítání výsledku je v celku s výrazným náskokem v čele tým MO Brno ve složení Richard Barát a Petr Janšta. Závody však teprve začaly, uvidíme, co změní/přinese první noc.

Konec hlášení.

Pohár předsedy ČRS - druhý den

Noc byla hodně štědrá, tedy aspoň k někomu:-) Máme tu týmy, které si připsaly přes 20 bodovaných ryb jen během noci! Je vidět, že kapříci už se osmělili a začínají pěkně baštit. Už teď je to pěkný masakr - 522 ryb za 32 hodin rybolovu jsem skutečně neočekával. Nálada v týmech je různá - někteří jsou v transu a tahají rybu za rybou, jiní stále zkouší a doufají, na některých borcích však už vidím určitou odevzdanost a smíření s tím, že lepší už to asi nebude. O vedení se zatím přetahují týmy z MO Brno a MO Praha-Nusle, na dostřel je však má MO Olomouc a Chrudim. Nejsme však ještě ani v polovině závodů a stát se může prakticky cokoliv - dokud to je ve vodě, šance žije! Největším uloveným kaprem je zatím šupináč o váze 9,54 kg. Hned od 3 týmů jsem však slyšel, že na prutu měli hodně velkou rybu, která se však do podběráku odmítla podívat. Průměrná váha ulovených ryb jsou rovná 3 kila, což je hodně slušné. Počasí nám zatím přeje a rybám také vyhovuje. V průběhu noci a zítra nad ránem však má dorazit studená fronta, která může zcela změnit celý průběh závodů.

Konec hlášení.

Rekapitulace a výsledky 3. den

Ufff, přes den to byl masakr, ryby zvyšují svou žravost (někde), rybáři zvyšují tempo zdolávání a rozhodčí už mají téměř prošoupané kecky. -). Boj o první flek bude zřejmě tuhý - dva týmy jsou od sebe jen o pár ryb, ale tým z MO Brno má vyšší váhový průměr (3,17kg), proto vede před MO Praha Nusle (průměr už 2,96kg) už o více než 40 kg. Teď už to bude hlavně o výdrži a psychické odolnosti. Co bude ještě hodně zajímavé, je boj, který probíhá o vítězství v sektorech.

Nechme se překvapit, noc tentokrát hodně napoví!

 

Konec hlášení

Rekapitulace a výsledky – poslední den

Poslední noc začala zajímavě – na druhém břehu, v baru Medůza, začala asi „rozlučka se sezónou“  a veslařským kanálem se několik hodin nesly basy punkrockové skupiny Plexis. Naštěstí to nebylo žádné drama a hudebníkům ještě před půlnocí došel dech. Obavy, že to vyplaší ryby, se záhy rozplynuly, protože kapříci baštili o 106. Rozhodčí se až do rána nezastavili a neúnavně vážili ulovené ryby. Rybáři pro změnu bojovali nejen se složitým terénem, ale především nakumulovanou únavou. Vlastně to tak zůstalo stejné až do konce závodů v 10:00. Je konec a zbývá jen spočítat výsledky a vyhlásit vítěze.

Po poledni začalo vyhlášení za účasti předsedy ČRS pana Macha a jednatele ČRS pana Heimlicha. Letošním vítězem Poháru předsedy ČRS a zároveň  1. mistrem ČR v LRU položená se stal tým MO Brno ve složení Richard Barát a Petr Janšta. Gratulujeme! Tým z MO Praha-Pankrác je naháněl, ale nedohnal. Zajímavý boj se strh také o vítězství v sektorech. Bylo o co hrát, až do konce a bylo to těsné…

Již tradiční součástí byla charitativní akce „Každá ryba pomáhá“. Letos jsme vybrali neuvěřitelnou částku 53.000,-Kč, kterou podpoříme malého Františka ze Štětí, který trpí autismem a těžkou formou mentálního postižení. Tak ať mu těch pár kaček pomůže v jeho nelehkém údělu!

Pár slov na závěr 

Velký respekt patří všem závodníkům, byla to fuška zvládnout těch 72 hodin nejen fyzicky, ale i psychicky. Obrovské poděkování patří rozhodčím, kteří neúnavně vážili a zapisovali úlovky. Dále pak ČRS, za možnost uspořádat závody právě na Račicích. Poděkování patří také všem, kteří drželi palce a fandili, Labe aréně a za suprový servis a samozřejmě sponzorům, kteří tuto akci podpořili materiálně.

Děkujeme a příští rok zase na Račicích na dalším ročníku Poháru předsedy ČRS v lovu kapra!

Miroslav Poupa

Chcete  si přečíst další aktualitu nebo jít na úvodní stránku?

Chcete nám zanechat vzkaz nebo máte něco o čem by měli vědět i ostatní? Napište nám.

Dodatek_Zpč.ÚS_2024.png

Dodatek 2024

Více

Akce_prvni_povolenka_zdarma_2020.png

První povolenka pro děti zdarma

Již od roku 2014 podporuje Západočeský územní svaz ČRS zájem dětí o rybaření poskytnutím první povolenky k lovu ryb zdarma. Tato akce pokračuje i v roce 2024.

Více

Rybářský řád 2023 - 2024 Zpč. ÚS.PNG

Rybářský řád a soupis rybářských revírů 2023-2024

Více