Přihlášení do RIS

Dětský rybářský den na rybníku Trný

Rádi uveřejňujeme článek z Dětského rybářského dne 2019, pořádaného ČRS MO Holýšov:

Český rybářský svaz z. s., MO Holýšov ve spolupráci s Policií ČR Holýšov připravili pro děti dětský rybářský den na rybníku Trný. Akce se konala v neděli 26. 5. 2019 a dělila se na dvě části. První část byly samotné rybářské závody, kterých se účastnilo celkem 58 dětí z naší i okolních organizací. Závodilo se o krásné ceny, medaile a poháry. Každý účastník i ten poslední dostal hodnotnou cenu, svačinový balíček, občerstvení zdarma a pamětní rybářskou medaili. Jako první se umístil  Moráfka Daniel, který nachytal 12,5m ryb. Druhá se umístila Janouškovcová Eliška s úlovkem 10,2m. Třetí v pořadí byla Moráfková Deniska s mírou 9 m. A bramborovou medaili si odnesl Antony Tomáš s 8,4m. Největší ryba, která se na závodech chytila, byl kapr 68 cm dlouhý, kterého chytila Anghelina Havoiak. První chycená ryba se podařila ulovit Žaloudkovi Michalovi a byl to lín 33 cm, kterého vylovil 10 sekund po zahájení. Celkem se nachytalo 110,5 m ryb. Dalším zpestřením závodů byla ukázka umělého výtěru kapra, kterou předvedl člen výboru a zkušený rybář Horváth Pavel. Jeho ukázkou a přednáškou o tom, jak to má příroda zařízené, byli děti i jejich rodiče unešeni.

Druhá část dne probíhala ve spolupráci s Policií ČR Holýšov. Policisté dětem předvedli ukázku policejní techniky, výstroj, ochranné štíty, přilby, neprůstřelné vesty, zbraně, pouta atd. Co ale děti nejvíce zajímalo, byl policejní psovod s krásným Německým ovčákem. Předvedl nám výcvik psa, zachycení pachatele a odhaleni a zachycení vandala při poškozování auta. Na této akci asistovaly i naše děti, které se přenesly do role policistů. Dětem se akce s policií velice líbila, a proto bych chtěl touto cestou poděkovat nejenom vedoucímu oddělení Policie ČR Holýšov npor. Bc Aleši Pabiánovi za pomoc při organizaci dětského dne a konání dětských rybářských závodů na chovném rybníku Trný.

Dále bych chtěl poděkovat všem, kteří se podíleli na organizaci dětského rybářského dne a hlavně všem sponzorům a to jmenovitě – DV COOP Sušice, Bytové a technické středisko Holýšov,  JKV Holýšov, Fasády Nedvěd, PC servis Staňkov, Truhlářství Korytiak, Čalouněný nábytek Karbanová – Gabriel, ZF Ohučov, Reality Čermák, Paliva Čermák, Stánek Mňamka, Řeznictví Gillové, Rybářství Pavlík Hor.Týn, Rybářství u Čudli, Restaurace Kulturní dům, Bar Route 66, Autodoprava Hodan, Květinářství Kvítek, Květinářství Barunka, Besip, Autodoprava Spped Zado, Gereshaimr Hor. Týn, Tool Tchnik s.r.o., Přívozecká hospoda Karban, Rybářství Kadet Plzeň, Krmiva Hulín Kolín, Autoservis Jandík Hor. Týn, Sport bar Hor. Týn, Restaurace Asie Hor.Týn, Sauna bau Loukota a i těm, kteří sponzorské dary věnovali a chtěli zůstat v anonymitě.

Za výbor ČRS z. s., MO Holýšov:

Petrásek Josef předseda

Bozděch Pavel jednatel