Přihlášení do RIS

Drobné ohlédnutí za rybářským táborem MO Dobřany v Jetenovicích

Tábor MO Dobřany.jpg

 Celou dobu našeho táboru, jsme Vás na FB informovali o dění na táboře, ale mě to nedalo a nechal jsem si ohlédnutí na později, abych mohl vstřebat všechny ty zážitky a polevila tíha zodpovědnosti. Zážitků bylo opravdu hodně. Přeci jenom jsme si vzali trochu větší koláč a podle mě jsme se s tím poprali statečně. Trochu jsme se toho báli, ale děti byly na pohodu a vzájemně jsme si vycházeli vstříc. Ani menší pochod za jídlem do nedalekého hostince nebyl na překážku. Ba naopak, děti přišly vyhladovělé a papaly bez většího přemlouvání. I polévku spapaly a některé si i přidaly. Na svačiny čekaly zástupy hladovců. Jo, pohyb je na trávení to pravé ořechové. Jablíček a banánů se spapalo jako v ZOO. Taky se nám smáli v obchodě, když jsme je nakupovali „ to tam máte nějaké opice“. Jo jo máme a hladové. Musí se nechat, že i Davidové se zhostili svého úkolu na jedničku, když nám připravovali kulinářské zázraky na velké pánvi a krmili naše hladová břicha. On to málo kdo ví, ale já něco prásknu, David ke svému titulu právníka je navíc i vyučený kuchař.

Ryb se chytlo poměrně dost, na to že se hodně dupalo a hlučelo. Žádná bezrybka se nanašla a pokud ano hned jsme se mu věnovali a dovedli k radostnému úlovku. Hodně dětí mě mile překvapilo, jak se chovají mimo dosahu rodičů. Podle smíchu, jsem usoudil, že se jim tam líbilo a budou mít na co vzpomínat.  I mě rozesmál jeden nejmenovaný hoch, který po domluvě vedoucího, že není vhodné tady běhat na boso a ať si vezme sandály a tričko, šel a říkal si pro sebe: “ hodný strejda a zlý strejda“ a při tom pomyslně rukama zvažoval kompromis. To hnedka asi z hlavy nevymažu, protože jsem ten zlý strejda, který je pořád nutil brát si trička, aby se nespálily od sluníčka a brát si kšiltovky a ostatní otravné věci, včetně čištění zubů.

Máme před sebou velký úkol do budoucna, jak některé věci zlepšit a vyšperkovat pro děti, aby si odnášeli zážitky, na které budou v dobrém vzpomínat. A to je to, co nás tlačí vpřed a nezakrnět ve stereotypu.

Na závěr chci poděkovat všem vedoucím za dobře odvedenou práci. Již jsem jmenovitě v předchozích článcích jmenoval, kdo nám pomohl a kteří se snažili pomoci se stavěním a bouráním a pečením koláčů a řízků a nádherných perníčků v podobě zdobených kapříků od firmy Na plech. Nesmím ani zapomenout na Radka Zacha, Milana Čmolíka, MO Dobřany, kteří zapůjčili vybavení a dodali krmné směsi pro hladové kapříky i pana Jaromíra Lva na jeho PB pánev, na které se připravovali pochutiny i na peníze, které jsme dostali z dotačního titulu od Města Dobřan. Výčet je dlouhý a kdybych náhodou na někoho zapomněl, tak se možná najde v předešlých článcích na FB dětský rybářský kroužek Dobřany a promine mou zapomnětlivost.

Budeme se na Vás těšit v září na kroužku, kde to zas pořádně rozjedeme.

Petrův Zdar

Za vedoucí kroužku Karel Ryšavý

Chcete  si přečíst další aktualitu nebo jít na úvodní stránku?

Chcete nám zanechat vzkaz nebo máte něco o čem by měli vědět i ostatní? Napište nám.

Dodatek_Zpč.ÚS_2024.png

Dodatek 2024

Více

Akce_prvni_povolenka_zdarma_2020.png

První povolenka pro děti zdarma

Již od roku 2014 podporuje Západočeský územní svaz ČRS zájem dětí o rybaření poskytnutím první povolenky k lovu ryb zdarma. Tato akce pokračuje i v roce 2024.

Více

Rybářský řád 2023 - 2024 Zpč. ÚS.PNG

Rybářský řád a soupis rybářských revírů 2023-2024

Více