Přihlášení do RIS

Dubnové Rybářství: Jak ulovit trofejního lína, nejúspěšnější sportovci ČRS a ohlédnutí za činností profesora Friče

 00-titul1.jpg

Jaro je v plném proudu a většina z vás už má jistě aspoň jednu vycházku k vodě za sebou. Pokud plánujete být u vody zase o něco úspěšnější, časopis Rybářství je pro vás ideální volba. V dubnovém čísle se dozvíte veškeré potřebné informace k tomu, jak vyzrát na pěkného lína, zjistíte, kteří reprezentanti v loňském roce nejúspěšněji reprezentovali ČRS nebo si připomenete působení jednoho z nejvýznamnějších českých vědců 19. století – profesora Antonína Friče.

Lín obecný se v mnoha rybářských anketách o nejoblíbenější rybí druhy umisťuje na vrchních příčkách. A není se co divit. Jedná se o rybu krásnou s typickým oranžovým okem. Právě línem končíme náš dlouhodobý seriál o trofejních úlovcích. Pokud máte v plánu vyrazit na tyto zelené diamanty, poradíme vám kam, kdy, při jakém počasí, v jaké fázi měsíce a také jakou rybolovnou techniku zvolit, abyste svoje šance zvýšili co nejvíce.

161.jpg

Na rybářském veletrhu For Fishing oceňoval Český rybářský svaz – jako už tradičně – všechny úspěšné reprezentanty ČRS a České republiky obecně. Přinášíme celkové shrnutí všech úspěšných sportovců loňského roku. Tentokrát byli vyznamenáni zástupci rybolovné techniky, LRU – muška, LRU – plavaná, LRU – přívlač a LRU – položená.

131.jpg

Do muzea docházel už v deseti letech, vystudoval lékařskou fakultu tehdejší Karlo-Ferdinandovy univerzity a stal se asistentem J. E. Purkyněho. V roce 1873 převzal přírodovědný časopis Vesmír a vedl ho dlouhých 33 let. V roce 1885 pak coby odborník na ichtyologii pomáhal připravovat vůbec první rybářský zákon. Řeč je samozřejmě o profesorovi Antonínu Fričovi, o němž sepsal velmi podrobný článek profesor Petr Spurný. Text se zaobírá zejména Fričovou vášní k lososům.

511.jpg

Pro milovníky historie je kromě tradiční rubriky retro, zabývající se rybářským náčiním z doby minulého století, určená také série Rybaření dříve a nyní. Tentokrát se autor Zdeněk Hofman zaměří na chytání na houpačku. Autor je kromě zapáleného rybáře také ilustrátor a doprovodná ilustrace k tomuto článku vás jistě pobaví.

641.jpg

V posledních číslech jsme se zaměřili na pokrytí většího množství rybářských technik. Pro muškaře přinášíme pokračování série o vázání (tentokrát jsou to palmery), připravili jsme hned dva články pro ty, kdo by chtěli začít chytat reofilní ryby, nebo uvažují nad vyzkoušením populárního feederu.

321.jpg

Nechybí samozřejmě ani oblíbené články Milana Tychlera, pohádka pro děti o rybě, co byla čmelák, nebo výpravy do Itálie za sumci či tradiční deník z druhého konce světa.

841.jpg

Rybářství si můžete pořídit v tištěné nebo elektronické podobě pod tímto odkazem: https://www.irybarstvi.cz/predplatne/. Na stejné adrese můžete zařídit také předplatné pro své blízké.

Přeji vám příjemné čtení!

Ondřej Cupal, šéfredaktor Rybářství

Chcete  si přečíst další aktualitu nebo jít na úvodní stránku?

Chcete nám zanechat vzkaz nebo máte něco o čem by měli vědět i ostatní? Napište nám.

Dodatek_Zpč.ÚS_2024.png

Dodatek 2024

Více

Akce_prvni_povolenka_zdarma_2020.png

První povolenka pro děti zdarma

Již od roku 2014 podporuje Západočeský územní svaz ČRS zájem dětí o rybaření poskytnutím první povolenky k lovu ryb zdarma. Tato akce pokračuje i v roce 2024.

Více

Rybářský řád 2023 - 2024 Zpč. ÚS.PNG

Rybářský řád a soupis rybářských revírů 2023-2024

Více