Přihlášení do RIS

Dubnové Rybářství: Konec půstu na pstruhových vodách a nová invazní hrozba

RY04_obalka1.indd1.jpg

Na čtvrtý měsíc v roce se už tradičně těší nejvíce rybáři na pstruhových vodách, jejichž půst končí v polovině měsíce. Tomu jsme samozřejmě přizpůsobili skladbu článků v čerstvém Rybářství, ve kterém se to hemží potočáky, lipany a duháky. Kromě toho si představíme novou invazivní hrozbu, naučíme se pečovat o komorové rybníky nebo se podíváme, které reprezentační týmy si svými umístěními zasloužily ocenění od vedení ČRS.

Tradičním obyvatelům pstruhových vod se Rybářství věnuje hned v několika článcích. Milan Tychler se podělí o vzpomínky na chytání duháků, Martin Dvořák zavzpomíná na lov krásných lipanů na rakouské řece Traun a stejné ryby fotil v Labské přehradě Mirek Brát. Pstruhům obecným je věnovaný seriál o lovu trofejních úlovků, který vám pomůže s výběrem nejlepší lokality, ideálního počasí a nechybí samozřejmě ani závěrečná tabulka s dokumentovanými nejdelšími úlovky posledních 50 let.

RY04_16-25 trofeje.indd1.jpg

Hlavačkovec Glenův je drobná rybka, která dělá vědcům vrásky na čele. A měla by i ostatním. Tato nevýrazná rybka původem z Ruska, Číny a severu Korejského poloostrova je totiž velkou hrozbou pro mokřadní ekosystémy. V Lotyšsku na jedné lokalitě dokonce dokázal vytlačit jinak velmi agresivního karase stříbřitého.

RY04_52-54 hlavackovec.indd1.jpg

Jakub Adámek ze Střední rybářské školy a Vyšší odborné školy vodního hospodářství a ekologie ve Vodňanech přestaví komorové rybníky. K čemu slouží, jak takové rybníky vypadají, jaké podmínky je potřeba zde zachovávat a jakou údržbu celkově potřebují?

Během letošního rybářského veletrhu For Fishing byli ocenění nejúspěšnější reprezentanti rybářského sportu v roce 2022. Podívejte se, které týmy dokázaly uspět v celosvětové konkurenci.

RY04_08-9 sport.indd1.jpg

Kromě toho na 100 stranách časopisu objevíte tradiční rubriky jako Retro, Vesele a vážně, Rybářské vychytávky (kde se naučíte vyrobit vlastní obústek), Biologie ryb (specifické aspekty výživy ryb), Nej! Nej! Nej! nebo třeba dvoustranu pro děti a oblíbenou pohádku z Leknínového jezírka. Nechybí samozřejmě ani zajímavá zahraniční rubrika.

RY04_78-79 traun.indd1.jpg

Dubnové Rybářství můžete objednat na našem e-shopu https://irybarstvi.cz/e-shop/, a pokud byste si přáli, aby vám časopis přišel na začátku každého měsíce do schránky, lze si objednat předplatné zde: https://irybarstvi.cz/predplatne/.

Přeji vám příjemné čtení!

Ondřej Cupal
Šéfredaktor Rybářství

Chcete  si přečíst další aktualitu nebo jít na úvodní stránku?

Chcete nám zanechat vzkaz nebo máte něco o čem by měli vědět i ostatní? Napište nám.

Dodatek_Zpč.ÚS_2024.png

Dodatek 2024

Více

Akce_prvni_povolenka_zdarma_2020.png

První povolenka pro děti zdarma

Již od roku 2014 podporuje Západočeský územní svaz ČRS zájem dětí o rybaření poskytnutím první povolenky k lovu ryb zdarma. Tato akce pokračuje i v roce 2024.

Více

Rybářský řád 2023 - 2024 Zpč. ÚS.PNG

Rybářský řád a soupis rybářských revírů 2023-2024

Více