OK

Halový územní přebor mládeže v rybolovné technice

V neděli 10. prosince pořádala místní organizace Českého rybářského svazu Kdyně krajský halový přebor mládeže v rybolovné technice. Závody se konaly tradičně ve sportovní hale při Masarykovo základní škole ve Kdyni. Sraz účastníků byl v 08:00 hodin a samotný závod začal v 08:30 hodin. Při zápisu obdrželi startující malovaný vánoční perníček pro nastolení předvánoční atmosféry.

Soutěžilo se, jak je v hale zvykem, v disciplínách arenberg a skish, kdy závodníci každou disciplínu absolvovali dvakrát, takže maximální počet dosažitelných bodů byl 400. Pro závod byl vytvořen i rozpis startů jednotlivých závodníků, a i když v několika případech vzájemně kolidoval start závodníka na dvou hazištích-sektorech, má závod v tomto provedení rychlejší průběh. Závodníci byli rozděleni do pěti kategorií - mladší žáci, mladší žákyně, starší žáci, starší žákyně a junioři(ky), první tři závodníci v každé kategorii obdrželi medaili. V kategorii družstev se soutěžilo o putovní pohár, kdy do soutěže bylo zapsáno deset družstev.

První místo v kategorii mladších žáků obsadil Jakub Schleiss ze Kdyně a první místo v kategorii mladších žákyň získala Lucie Nejdlová také ze Kdyně. V kategorii starších žáků zvítězil David Havránek z Kladrub a první místo v kategorii starších žákyň získala Simona Krausová rovněž z Kladrub. Kategorii dorostu vyhrála Kateřina Patková ze Kdyně, pro kterou byl toto poslední závod v mládežnické kategorií. Co se týče výkonů tak stojí za zmínku jen 322 bodů Jakuba Schleisse v kategorii mladší žáci, jinak v kategoriích starších a juniorech nikdo nedosáhl hranice 350 bodů. V kategorii družstev bylo pořadí Kdyně A, Kladruby a Nepomuk A.

Při závěrečném vyhodnocení závodníci na předních umístěních, kromě medailí, obdrželi věcné ceny zakoupené do soutěže z prostředků Západočeského územního svazu Plzeň a všichni závodníci byli odměněni balíčky věnovanými plzeňskou firmou Rybářské potřeby „U Habakuka“. Občerstvení na místě zajistili rodiče kdyňských závodníků, za což jim patří od všech poděkování.

Chcete  si přečíst další aktualitu nebo jít na úvodní stránku?

Chcete nám zanechat vzkaz, máte něco,o čem by měli vědět i ostatní?