Přihlášení do RIS

Halový územní přebor mládeže v rybolovné technice

V neděli 10. prosince pořádala místní organizace Českého rybářského svazu Kdyně krajský halový přebor mládeže v rybolovné technice. Závody se konaly tradičně ve sportovní hale při Masarykovo základní škole ve Kdyni. Sraz účastníků byl v 08:00 hodin a samotný závod začal v 08:30 hodin. Při zápisu obdrželi startující malovaný vánoční perníček pro nastolení předvánoční atmosféry.

Soutěžilo se, jak je v hale zvykem, v disciplínách arenberg a skish, kdy závodníci každou disciplínu absolvovali dvakrát, takže maximální počet dosažitelných bodů byl 400. Pro závod byl vytvořen i rozpis startů jednotlivých závodníků, a i když v několika případech vzájemně kolidoval start závodníka na dvou hazištích-sektorech, má závod v tomto provedení rychlejší průběh. Závodníci byli rozděleni do pěti kategorií - mladší žáci, mladší žákyně, starší žáci, starší žákyně a junioři(ky), první tři závodníci v každé kategorii obdrželi medaili. V kategorii družstev se soutěžilo o putovní pohár, kdy do soutěže bylo zapsáno deset družstev.

První místo v kategorii mladších žáků obsadil Jakub Schleiss ze Kdyně a první místo v kategorii mladších žákyň získala Lucie Nejdlová také ze Kdyně. V kategorii starších žáků zvítězil David Havránek z Kladrub a první místo v kategorii starších žákyň získala Simona Krausová rovněž z Kladrub. Kategorii dorostu vyhrála Kateřina Patková ze Kdyně, pro kterou byl toto poslední závod v mládežnické kategorií. Co se týče výkonů tak stojí za zmínku jen 322 bodů Jakuba Schleisse v kategorii mladší žáci, jinak v kategoriích starších a juniorech nikdo nedosáhl hranice 350 bodů. V kategorii družstev bylo pořadí Kdyně A, Kladruby a Nepomuk A.

Při závěrečném vyhodnocení závodníci na předních umístěních, kromě medailí, obdrželi věcné ceny zakoupené do soutěže z prostředků Západočeského územního svazu Plzeň a všichni závodníci byli odměněni balíčky věnovanými plzeňskou firmou Rybářské potřeby „U Habakuka“. Občerstvení na místě zajistili rodiče kdyňských závodníků, za což jim patří od všech poděkování.