Přihlášení do RIS

Informace k zákazu volného pohybu osob

Vážené rybářky, vážení rybáři,

vláda ČR rozhodla 15. března 2020 o zákazu volného pohybu osob (celé znění). Mezi výjimkami je v bodu h) pobyt v přírodě nebo parcích. Z této výjimky lze logicky dovodit, že výkon rybářského práva v přírodě zatím omezen není. Připomínáme, že při lovu ryb není možné shromažďování rybářů, je nutné maximálně omezit kontakt s dalšími osobami a dodržovat hygienická doporučení.

S ohledem na zákaz spolkové činnosti jsou uzavřeny kanceláře místních organizací, což přináší komplikace těm členům ČRS, kteří si dosud nezajistili členskou známku a povolenku k rybolovu. Na možnost zakoupení povolenky, případně členské známky jiným způsobem, než návštěvou výdejního místa MO ČRS (např. korespondenčně, individuálně) se informujte ve své místní organizaci, kontakty naleznete pod záložkou místní organizace.

Vyzýváme členy ČRS k respektování opatření přijatých v souvislosti s rozšířením onemocnění způsobených koronavirem a vzájemné ohleduplnosti při návštěvě rybářských revírů. Věříme, že právě individuální pobyt v přírodě může přispět ke zmírnění pravděpodobnosti nákazy. 

                Ing. Jan Štípek                                                 Martin Bílý
                   předseda                                                        jednatel


Chcete  si přečíst další aktualitu nebo jít na úvodní stránku?

Chcete nám zanechat vzkaz nebo máte něco o čem by měli vědět i ostatní? Napište nám.

Dodatek_Zpč.ÚS_2024.png

Dodatek 2024

Více

Akce_prvni_povolenka_zdarma_2020.png

První povolenka pro děti zdarma

Již od roku 2014 podporuje Západočeský územní svaz ČRS zájem dětí o rybaření poskytnutím první povolenky k lovu ryb zdarma. Tato akce pokračuje i v roce 2024.

Více

Rybářský řád 2023 - 2024 Zpč. ÚS.PNG

Rybářský řád a soupis rybářských revírů 2023-2024

Více