Přihlášení do RIS

Jarní kolo ligy mládeže v rybolovné technice

            V sobotu 29. dubna se společné juniorské družstvo MO Kdyně a MO Stříbro zúčastnilo jarního kola Ligy Mládeže v rybolovné technice pořádaného MO Frýdlant. Do místa konání jsme vyrazili již v pátek 28. dubna odpoledne, a po strastiplné cestě po Pražském okruhu, jsme se po 6-ti hodinách ubytovali na internátě Střední lesnické školy ve Frýdlantu.

            V sobotu ráno jsme jako první dorazili na místo konání soutěže, což bylo fotbalové hřiště v Krásném Lese – jedná se o část Frýdlantu. Začínalo se tradičně disciplínou 1-muška skish, následovala disciplína číslo 3-arenberg a terčové disciplíny byly ukončeny disciplínou číslo 4-zátěž skish. Poté následovaly obě dálkové disciplíny, nejdříve disciplína číslo 2-muška dálka a na závěr jarního kola byla disciplína číslo 5-zátěž dálka jednoruč.

            Po terčových disciplínách naše družstvo figurovalo na pěkném sedmém místě ze 14-ti účastnících se družstev. Po první dálce jsme postoupili již na místo páté. Po závěrečné disciplíně jsme nevěřili svým očím, protože jsme figurovali na třetím místě. Jako třetí jsme byli i vyhlášeni a s tímto hřejivým pocitem jsme odjížděli z Frýdlantu domů.

            Asi největší rozčarování z uvedeného závodu přišlo až doma, kdy na můj E-mail vedoucího družstva nejdříve přišla výsledková listina, podle které proběhlo vyhlášení na místě, a vzápětí přišla upravená výsledková listina, podle které jsme byli odsunuti na místo čtvrté o pět bodů za družstvo Bohumína. Počkali jsme na „oficiální listinu vyvěšenou na stránkách ČRS“, byla to ta upravená. Pohár a medaile předáme třetímu družstvu dle výsledkové listiny.

 Jiří Patka – MO Kdyně