Přihlášení do RIS

Juniorské mistrovství České republiky - muška

20211003_180324.jpg

O víkendu 1. - 3. 10. se po dlouhé pauze konalo MiČR juniorů v lovu na umělou mušku, místo: Vltava 27. Páteční setkání v Rožmberku nad Vltavou a večerní losování bylo předzvěstí krásného víkendu. Některé závodníky jsme viděli po hodně dlouhé době. V sobotu brzo ráno vše začalo, rybám se nejdříve moc nechtělo, ale s prvními slunečními paprsky se situace začala měnit a děti si hezky zachytaly. Vltava je jedna z nejtěžších řek na mušku, pro malé juniory obzvláště a někteří zažili i říjnové koupání. Nedělní závod probíhal podobně, počasí bylo ještě lepší, a tak u většiny přišla na řadu suchá muška a to je teprve nádhera sledovat děti jak loví krásné velké ryby, se kterými někdy i marně bojovaly. Přesto se nachytalo poměrně dost velkých ryb, největší měla 62 cm (pstruh duhový-chytil ho Jan Wittner). Nedělní vyhlášení byla jen třešnička na dortu za krásným víkendem. Reprezentace Zpč. ÚS  dopadla nad očekávání výborně. Z Vltavy jsme přivezli 2 zlaté, 2 stříbrné a jeden bronzový pohár.

V kategorii benjamin jsme obsadili všechny tři stupně vítězů 1. Viktorka Králová, 2. Lukášek Havlík, 3. Honzík Martiško.

Kategorie dívek  do 19ti let: 1. Viktorka Králová,  2. Kristýna Polenová,  3. Radana Ondrušková (Bojkovice).

Celkově v juniorech byli nejlepší: 1. Vojta Marek, 2. Jan Wittner, 3. Tomáš Nový.  Za Zpč. ÚS byli nejlepší: 7. Jan Kasík a 9. Jan Lukáš.

Byl to skvělý závod, děti si to užily a rozhodně se těšíme na další setkání.

Silvie Havlíková

Chcete  si přečíst další aktualitu nebo jít na úvodní stránku?

Chcete nám zanechat vzkaz nebo máte něco o čem by měli vědět i ostatní? Napište nám.

Dodatek_Zpč.ÚS_2024.png

Dodatek 2024

Více

Akce_prvni_povolenka_zdarma_2020.png

První povolenka pro děti zdarma

Již od roku 2014 podporuje Západočeský územní svaz ČRS zájem dětí o rybaření poskytnutím první povolenky k lovu ryb zdarma. Tato akce pokračuje i v roce 2024.

Více

Rybářský řád 2023 - 2024 Zpč. ÚS.PNG

Rybářský řád a soupis rybářských revírů 2023-2024

Více