Přihlášení do RIS

Juniorské mistrovství České republiky v lovu ryb udicí (muška) - jezero – Dobrkovská Lhotka

V sobotu 22. 10. 2022 proběhlo mistrovství České republiky v lovu ryb udicí v juniorské kategorii v Dobrkovské Lhotce. Západočeský územní svaz zastoupilo na mistrovství 5 juniorů, a to Jan Lukáš z MO Stříbro, Jan Martiško, Lukáš Havlík a Josef Vodička z MO Sokolov a Eliška Pošarová z MO Dobřany. 

Závod byl zkouškou pro všechny zúčastněné, jelikož při dopoledním deštivém počasí tuhly prsty nejen závodníkům. Pořadatelé zajistili pro všechny děti teplý čaj a teplou polévku, což bylo velkým zpříjemněním. Odpoledne se počasí trochu umoudřilo a k aktivitě ryb pomohlo i sluníčko. Velkou motivací pro děti byla i účast státního trenéra juniorské reprezentace Martina Musila, pro některé děti je rada, či pochvala velkou hodnotou.

V kategorii benjamín (do 12let) se mistrem republiky stal Jan Martiško a stupně vítězů obsadil i Lukáš Havlík, a to na 3.místě.

V hlavní kategorii si stupně vítězů vybojoval Jan Lukáš a získal titul vicemistra.

Velká gratulace patří všem vítězům, ale i všem zúčastněným, je to skvělá parta lidí, která se snaží podpořit tuto krásnou disciplínu, kterou muškaření je. Dík také patří pořadatelům za organizaci a  bezproblémový průběh závodu.

Jiří Pech ml. - MO Dobřany