OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Konec výlovů v MO Rokycany

Letošní výlovy a nasazování do revírů se pomalu blíží ke svému konci a nastává čas hodnocení letošního hospodářského roku.

 Jedním z posledních rybníků, který rybáři z hospodářského odboru MO Rokycany za přispění členů MO v rámci brigádnické povinnosti a členů rybářské stráže lovili, byl rybník Kofroň. Obsádka byla složena z kapra a lína. Kapr byl spolu s línem dosazen do Boreckého rybníka.

Z výsledků výlovů v letošním roce můžeme být vcelku spokojeni. Co nás nejvíce potěšilo, byla produkce ročka candáta, která byla nejlepší za posledních pár let, co se týká velikosti i množství. Výlovek candáta z rybníku Boreček předčil naše očekávání, kdy kusová hmotnost se pohybovala v rozmezí 70- 100g. Povedla se i štika, kdy průměr byl 20cm. Produkce kapra a lína se již drží stabilně na dobré úrovni s menšími váhovými odchylkami v důsledku nedostatečného přikrmování, kdy je na vině příliš teplé léto a hrozí nedostatek kyslíku, ale i nedostatek vody v chovných rybnících (v takzvaných nebesákách), kde není zabezpečen stabilní přítok z tekoucích vod.  Do mimopstruhových revírů, které obhospodařujeme, jsme ještě kromě kapra, lína, štiky a candáta, vysadili několik metráků bílé ryby (plotice, perlín, ouklej) a okouna. Do pstruhového revíru jsme v letošním roce vysadili 2200 kusů pstruha obecného a lipana podhorního zajistil územní svaz. Ještě na jaře dosadíme zbylou část násady pstruha, tím si vyčistíme chovné potoky pro další plůdek.

Více se dozvíte a fotogalerii prohlédnete na nových www stránkách ČRS, z. s., MO Rokycany

Petrův zdar.


Chcete  si přečíst další aktualitu nebo jít na úvodní stránku?

Chcete nám zanechat vzkaz, máte něco,o čem by měli vědět i ostatní?

Napište nám