Přihlášení do RIS

Konec výlovů v MO Rokycany

Letošní výlovy a nasazování do revírů se pomalu blíží ke svému konci a nastává čas hodnocení letošního hospodářského roku.

 Jedním z posledních rybníků, který rybáři z hospodářského odboru MO Rokycany za přispění členů MO v rámci brigádnické povinnosti a členů rybářské stráže lovili, byl rybník Kofroň. Obsádka byla složena z kapra a lína. Kapr byl spolu s línem dosazen do Boreckého rybníka.

Z výsledků výlovů v letošním roce můžeme být vcelku spokojeni. Co nás nejvíce potěšilo, byla produkce ročka candáta, která byla nejlepší za posledních pár let, co se týká velikosti i množství. Výlovek candáta z rybníku Boreček předčil naše očekávání, kdy kusová hmotnost se pohybovala v rozmezí 70- 100g. Povedla se i štika, kdy průměr byl 20cm. Produkce kapra a lína se již drží stabilně na dobré úrovni s menšími váhovými odchylkami v důsledku nedostatečného přikrmování, kdy je na vině příliš teplé léto a hrozí nedostatek kyslíku, ale i nedostatek vody v chovných rybnících (v takzvaných nebesákách), kde není zabezpečen stabilní přítok z tekoucích vod.  Do mimopstruhových revírů, které obhospodařujeme, jsme ještě kromě kapra, lína, štiky a candáta, vysadili několik metráků bílé ryby (plotice, perlín, ouklej) a okouna. Do pstruhového revíru jsme v letošním roce vysadili 2200 kusů pstruha obecného a lipana podhorního zajistil územní svaz. Ještě na jaře dosadíme zbylou část násady pstruha, tím si vyčistíme chovné potoky pro další plůdek.

Více se dozvíte a fotogalerii prohlédnete na nových www stránkách ČRS, z. s., MO Rokycany

Petrův zdar.