OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Kontrola rybářské stráže na revírech Zpč. ÚS

IMG_20200425_165213.jpg

V sobotu 25. dubna proběhla společná kontrola rybářské stráže s Městskou policií Plzeň na rybářském revíru 431 043 Radbuza 1 B (Údolní nádrž Litice). Kontrolován byl prostor nádrže od jezu v Liticích až k lávce pro cyklisty přes ÚN. Kontrola rybářské stráže byla zaměřena na dodržování platných ustanovení rybářského řádu a Městská policie kontrolovala parkování na přilehlých pozemcích. Rybářská stráž zaznamenala pouze drobné přestupky, které byly vyřešeny domluvou a zápisem do povolenky k lovu. Městská policie oproti tomu zjistila několik případů neoprávněného parkování na soukromých pozemcích, za které udělila na místě blokovou pokutu. Jelikož se jedná o celkem častý jev a množí se stížnosti na toto jednání jak od majitelů tak i nájemců dotčených pozemků, budou podobné kontroly nadále pokračovat. Upozorňujeme proto rybáře, že vjezd na soukromé pozemky je bez povolení zakázán a v případě neoprávněného vjezdu se vystavují riziku pokuty ze strany policie.
Kromě výše popsané společné kontroly se o víkendu uskutečnily kontroly rybářské stráže i na ostatních rybářských revírech konkrétně na řece Berounce a Radbuze a na nádržích Klabava a Hracholusky. Na těchto rybářských revírech bylo zjištěno několik přestupků proti rybářskému řádu, za které rybářská stráž dotyčným rybářům zadržela povolenku. Jednalo se zejména o lov mimo denní dobu lovu, nepřítomnost u nastražených udic a lov v chráněné rybí oblasti na revíru 431 014 Klabavka 2 A, podrevíru 02.

Chcete  si přečíst další aktualitu nebo jít na úvodní stránku?

Chcete nám zanechat vzkaz, máte něco,o čem by měli vědět i ostatní? Napište nám.

Říjnové Rybářství

Pomohlo by u vybraných druhů ryb zavedení horní míry? To je otázka, nad kterou se na říjnových stránkách Rybářství zamýšlejí čtyři odborníci z oblasti rybářství a rybolovu. Zjistíte také, jak své dvouleté působení v pozici předsedy ČRS hodnotí PhDr. Mgr. Ing. Karlel Mach, MSc., MBA a k čemu všemu mohou vědci využívat satelitní snímky?

Více

prvni_povolenka_zdarma_1.png

První povolenka pro děti zdarma

Již od roku 2014 podporuje Západočeský územní svaz ČRS zájem dětí o rybaření poskytnutím první povolenky k lovu ryb zdarma. Tato akce pokračuje i v roce 2020.

Více

00002241_samolepka_2.jpg

Akce časopisu Rybářství. Tři měsíce předplatného pro děti zdarma!

Máte doma malého rybáře, kterého baví objevovat kouzlo přírody, napětí z lovu a raduje se z každého úlovku? Chtěli byste, aby se o svém koníčku dozvěděl víc?

Více