OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Kontrola rybářské stráže na revírech Zpč. ÚS

IMG_20200425_165213.jpg

V sobotu 25. dubna proběhla společná kontrola rybářské stráže s Městskou policií Plzeň na rybářském revíru 431 043 Radbuza 1 B (Údolní nádrž Litice). Kontrolován byl prostor nádrže od jezu v Liticích až k lávce pro cyklisty přes ÚN. Kontrola rybářské stráže byla zaměřena na dodržování platných ustanovení rybářského řádu a Městská policie kontrolovala parkování na přilehlých pozemcích. Rybářská stráž zaznamenala pouze drobné přestupky, které byly vyřešeny domluvou a zápisem do povolenky k lovu. Městská policie oproti tomu zjistila několik případů neoprávněného parkování na soukromých pozemcích, za které udělila na místě blokovou pokutu. Jelikož se jedná o celkem častý jev a množí se stížnosti na toto jednání jak od majitelů tak i nájemců dotčených pozemků, budou podobné kontroly nadále pokračovat. Upozorňujeme proto rybáře, že vjezd na soukromé pozemky je bez povolení zakázán a v případě neoprávněného vjezdu se vystavují riziku pokuty ze strany policie.
Kromě výše popsané společné kontroly se o víkendu uskutečnily kontroly rybářské stráže i na ostatních rybářských revírech konkrétně na řece Berounce a Radbuze a na nádržích Klabava a Hracholusky. Na těchto rybářských revírech bylo zjištěno několik přestupků proti rybářskému řádu, za které rybářská stráž dotyčným rybářům zadržela povolenku. Jednalo se zejména o lov mimo denní dobu lovu, nepřítomnost u nastražených udic a lov v chráněné rybí oblasti na revíru 431 014 Klabavka 2 A, podrevíru 02.

Chcete  si přečíst další aktualitu nebo jít na úvodní stránku?

Chcete nám zanechat vzkaz, máte něco,o čem by měli vědět i ostatní? Napište nám.

Z VÚS.jpg

Ze zasedání výboru Západočeského územního svazu (červen 2021)

Červnové zasedání výboru Západočeského územního svazu ČRS se po sedmi měsících jednání prostřednictvím videokonferencí konalo, za dodržení aktuálních protiepidemických opatření, formou osobního setkání v sídle svazu.

Více

Akce_prvni_povolenka_zdarma_2020.png

První povolenka pro děti zdarma

Již od roku 2014 podporuje Západočeský územní svaz ČRS zájem dětí o rybaření poskytnutím první povolenky k lovu ryb zdarma. Tato akce pokračuje i v roce 2021.

Více

Soupis revírů 2021-2022 Zpč. ÚS

Rybářský řád a soupis rybářských revírů 2021-2022

Více