Přihlášení do RIS

Květnové Rybářství: Nejdelší úlovky loňského roku a návod, jak uspět při lovu úhoře

00-titul1.jpg

Jako už tradičně zveřejňujeme v květnovém Rybářství vyhodnocení loňského ročníku Nej! Nej! Nej!, soutěže, do které posílají čtenáři Rybářství a webu irybarstvi.cz svoje úlovky. Překvapení nás čekalo zejména u kategorie nejsledovanější – kapra obecného. V časopise se ale zabýváme také lovem tajemné ryby úhoře říčního, rozjíždíme podrobný seriál o plavané nebo zjišťujeme, jak na lov feederem, když padne tma.

Víc než 50 let posílají čtenáři Rybářství své trofejní úlovky redakci, aby ta vyhodnotila nejdelší ryby celého roku. V loňském roce se naplno rozeběhlo přihlašování úlovků přes web irybarstvi.cz, díky čemuž jsme zaznamenali zvýšený zájem o soutěž. Z 365 přihlášek jsme udělili 41 zlatých, 34 stříbrných a 30 bronzových odznaků. Rekordní úlovek soutěže jsme tentokrát zaznamenali pouze jeden, zato v kategorii kapra obecného.

161.jpg

Hned dva autoři se pustili do vyprávění, jak uspět při lovu jedné z nejzajímavějších ryb našich revírů – úhoře. Jsou jimi náš tradiční dopisovatel Milan Tychler a Jan Stluka. Zejména druhý jmenovaný poskytuje mnoho rad získaných během 35 let jeho lovu. Odtajní vám také 6 tipů, které vám při lovu úhoře pomohou.

321.jpg

S lovem úhořů je velmi úzce spjatý lov v noci. Jak si co nejvíce usnadnit práci – zejména s ohledem na viditelnost při záběrech – vám poradí průkopník feederu na našem území Milan Tychler. Jeho rady ze seriálu Rybářské vychytávky samozřejmě využijete nejen při lovu „hadů“.

681.jpg

V minulém čísle jsme po delší době přičichli k plavané, tentokrát už s Jiřím Ouředníčkem rozjíždíme plnohodnotný seriál s názvem Plavačka je brnkačka aneb Jak na to, aby opravdu byla. V prvním díle se zorientujeme v plavačkových prutech – kdy se používá bič, kdy prut match a kdy boloňka?

221.jpg

To samozřejmě není všechno. Nabízíme pohled do Kyselovské zátoky na Lipně, která je chráněnou rybí oblastí, podíváme se na lov štik do jižního Laponska, děti určitě ocení příběh o rybě, která měla pro strach uděláno a uměla se prát. Kromě toho nechybí tradiční oblíbené rubriky jako úvodník předsedy Západočeského ÚS Jana Štípka, anketní otázka týkajíc se zarybňování, retro výbava nebo srovnání rybolovných technik s ohledem na čas – tentokrát chytání na živou rybičku.

041.jpg

Časopis Rybářství vychází každý měsíc. Objednat si ho můžete na webu https://www.irybarstvi.cz/predplatne/. Rybářství vydáváme jak v tištěné, tak v elektronické podobě.

Přeji Vám pěkné čtení!

Ondřej Cupal
Šéfredaktor Rybářství

Chcete  si přečíst další aktualitu nebo jít na úvodní stránku?

Chcete nám zanechat vzkaz nebo máte něco o čem by měli vědět i ostatní? Napište nám.

Dodatek_Zpč.ÚS_2024.png

Dodatek 2024

Více

Akce_prvni_povolenka_zdarma_2020.png

První povolenka pro děti zdarma

Již od roku 2014 podporuje Západočeský územní svaz ČRS zájem dětí o rybaření poskytnutím první povolenky k lovu ryb zdarma. Tato akce pokračuje i v roce 2024.

Více

Rybářský řád 2023 - 2024 Zpč. ÚS.PNG

Rybářský řád a soupis rybářských revírů 2023-2024

Více