Přihlášení do RIS

Květnové Rybářství: Číslo plné kapitálních úlovků

RY05_obalka11.jpg

Pokud máte rádi velké ryby, v květnovém čísle časopisu Rybářství si přijdete na své. S železnou pravidelností, opět přesně po roce, přinášíme vyhlášení prestižní soutěže trofejních úlovků Nej! Nej! Nej!, vydáme se také na slovenskou řeku Hron, kde náš dopisovatel Vojtěch Sklenář ulovil nejdelší zdokumentovanou hlavatku v historii, a zapomenout nemůžeme ani na seriál o trofejních úlovcích, ve kterém se tentokrát zaměříme na úhoře říčního.

Už přes padesát let vyhlašuje časopis Rybářství vítěze soutěže trofejních úlovků Nej! Nej! Nej! Rybáři, kteří na revírech ČRS a MRS uloví nejdelší úlovky v každé kategorii, se mohou těšit na slavnostní diplom podepsaný předsedou i jednatelem ČRS a také na prestižní odznak. Zlatý za první místo, stříbrný za druhý a bronzový za třetí.

Podívejte se, jaké nejdelší ryby ulovili vaši kolegové rybáři. Do redakce nám přišlo skoro 300 přihlášek a některé přihlášené ryby opět přepisovaly historická maxima. Novou nejdelší rybu jsme zaznamenali například u ostroretky stěhovavé, jelce jesena, ale také u amura bílého a také ve sledované kategorii kapr obecný, kde se rekordní délka zvýšila o tři centimetry.

RY05_08-13 vyhodnoceni1.jpg

Pěkný rybářský příběh přináší ve svém také Vojtěch Sklenář. I když je to příběh skrytý. Ocení ho zejména pravidelní čtenáři našeho časopisu, kteří Vojtěcha dobře znají, jelikož nám už několik let zprostředkovává lov královen řek, hlavatek, na slovenském Hronu.

Komu jinému bychom přáli rekordní rybu než tomu, kdo své vášni obětuje vše a k vodě by se vydal, i kdyby se na naši planetu řítil meteorit. Symbolické pak je, že jeho rekordní ryba měřila o jediný centimetr víc než ryba Vojtěchova učitele. Znáte lepší příklad pořekadla, že žák překonal svého učitele?

RY05_82-85 hlavatky1.jpg

Ani v tomto čísle vás samozřejmě neochudíme o pravidelné seriály, jako jsou rybářské vychytávky Milana Tychlera, retro dvoustrana Zdeňka Hofmana, pohádka pro děti nebo třeba seriál o trofejních úlovcích. Tentokrát autor Tomáš Matýsek zpracoval statistky týkající se oblíbeného úhoře říčního. Tipnete si, jaký je nejdelší zdokumentovaný ulovený úhoř na našem území? A které revíry jsou pro ulovení trofejních úhořů nejnadějnější?

RY05_22-30 uhor1.jpg

Na 100 stranách časopisu samozřejmě najdete další články od vody. Pokud se vám časopis zalíbí a vy byste zatoužili zařídit jeho předplatné sobě nebo svým blízkým, můžete tak učinit na adrese https://irybarstvi.cz/predplatne/. Květnové číslo objednáte zde: https://irybarstvi.cz/e-shop/.

Přeji Vám příjemné čtení!

 

Ondřej Cupal,
šéfredaktor Rybářství

Chcete  si přečíst další aktualitu nebo jít na úvodní stránku?

Chcete nám zanechat vzkaz nebo máte něco o čem by měli vědět i ostatní? Napište nám.

Dodatek_Zpč.ÚS_2024.png

Dodatek 2024

Více

Akce_prvni_povolenka_zdarma_2020.png

První povolenka pro děti zdarma

Již od roku 2014 podporuje Západočeský územní svaz ČRS zájem dětí o rybaření poskytnutím první povolenky k lovu ryb zdarma. Tato akce pokračuje i v roce 2024.

Více

Rybářský řád 2023 - 2024 Zpč. ÚS.PNG

Rybářský řád a soupis rybářských revírů 2023-2024

Více