Přihlášení do RIS

Lednové Rybářství: Podvodní dramata a seriály (nejen) pro milovníky pstruhových vod

titul1.jpg

Útok štiky na menší rybičku, atak cejna od sumce anebo snaha okouna sežrat raka. O podvodních dramatech si povídáme v lednovém Rybářství. Na své si přijdou také rybáři, kterým není jedno, v jakém stavu jsou pstruhové vody nebo začínající pstruhaři. S novým rokem začínáme i nová témata a seriály. Vychází první pohádka nové autorky nebo startuje seriál o tom, jak se časem změnily rybolovné techniky.

Podvodní fotograf Mirek Brát zachytil, jak se vzrostlí okouni zajímají o račí počínání. Ne snad, že by si chtěli popovídat, nýbrž by je zajímalo, jak chutná jeho maso. Člověka to nutí přemýšlet nad tím, jaká dramata se pod vodní hladinou odehrávají. Každé je něčím jiné, jedno však mají společné – suchozemci o nich nemají ani tušení.

O čem ale tušení mají, je skutečnost, že udržet pstruhové vody „při životě“ je čím dál náročnější. Odborníci z Odboru životního prostředí a čistoty vod Územního svazu města Prahy se rozhodli přispět do Rybářství celoročním seriálem o pstruhových vodách.

381.jpg

Pro muškaře startuje seriál někdejšího redaktora webu irybarstvi.cz Davida Štrunce. Milovník muškaření s ním cílí zejména na začínající muškaře, ale jelikož je opakování matkou moudrosti, určitě jím nepohrdnou ani zkušení „šlehači“ proudů.

331.jpg

U novot ještě chvíli zůstaneme. Zdeněk Hofman se totiž zamýšlí nad tím, kam se rybařina za posledních několik dekád posunula. Vezme to pěkně popořadě – techniku za technikou. Začíná tou, se kterou začínala většina z nás – plavanou.

701.jpg

Po krátké přestávce se mohou na nové pohádkové příběhy těšit nejmenší čtenáři Rybářství. Nová autorka startuje s příběhem o té nejzvláštnější rybě.

741.jpg

Přestože nový rok je většinou datem nových začátků, jeden dlouholetý seriál v lednu končí. Je jím ten o biologii ryb profesora Petra Spurného. Jeho poslední článek je však jedním z nejatraktivnějších z celé série – zabývá se nepůvodními druhy ryb na našem území.

421.jpg

Na tradičně 100 stranách časopisu objevíte samozřejmě další témata. Od novinek v Českém rybářském svazu, přes tradiční rubriky jako je Rybářská praxe Milana Tychlera nebo Retro Zdeňka Hofmana. Zajímavý je mimo jiné také příběh o ulovení obřího halibuta v Norsku nebo text o přírodovědném muzeu v New Yorku.

821.jpg

Předplatné si můžete zajistit na webové adrese https://www.irybarstvi.cz/predplatne-casopisu-rybarstvi/.

Přeji vám do nového roku mnoho pohody, zdraví, ale také splnění vašich rybářských předsevzetí!

 

Ondřej Cupal
Šéfredaktor Rybářství

Chcete  si přečíst další aktualitu nebo jít na úvodní stránku?

Chcete nám zanechat vzkaz nebo máte něco o čem by měli vědět i ostatní? Napište nám.

Dodatek_Zpč.ÚS_2024.png

Dodatek 2024

Více

Akce_prvni_povolenka_zdarma_2020.png

První povolenka pro děti zdarma

Již od roku 2014 podporuje Západočeský územní svaz ČRS zájem dětí o rybaření poskytnutím první povolenky k lovu ryb zdarma. Tato akce pokračuje i v roce 2024.

Více

Rybářský řád 2023 - 2024 Zpč. ÚS.PNG

Rybářský řád a soupis rybářských revírů 2023-2024

Více