Přihlášení do RIS

Lednové Rybářství: Jak na výrobu vlastních wobblerů a nové Stanovy ČRS

RY01_obalka11.jpg

Komu by se nezamlouvalo, že na jeho vlastnoručně vyrobenou nástrahu zaútočí ryba? V lednovém Rybářství startují hned dva seriály, které vám mohou při výrobě takových nástrah pomoci. Jeden se zabývá domácí výrobou wobblerů, druhý vlastní produkcí mušek. Kromě toho se dozvíte, jak probíhal Republikový sněm ČRS nebo jaká jsou rizika spojená se zahraniční rybářskou výpravou.

Když si rybář prohlíží dokonalý tvar wobbleru, když zkoumá jeho pevně umístěnou lopatku a dokonalé zbarvení, možná by ho ani nenapadlo, že něco podobného si může vyrobit sám. Možná bude potřeba trochu zručnosti nebo trpělivosti, ale toho druhého máme jako rybáři dost a zručnost člověk získá časem. V lednovém Rybářství startuje seriál, který vám pomůže tuto výzvu zdolat.

wobblery II.jpg

Další seriál s podtitulem Udělej si sám vede populární muškař Filip Apjár, s jehož pomocí se naučíte vázat základní mušky. V úvodním dílu, podobně jako Jiří Rážek u výroby wobblerů, seznamuje čtenáře s vybavením, bez kterého se při výrobě mušek neobejdete.

musky II.jpg

Na listopadovém Republikovém sněmu schválili delegáti všech sedmi územních svazů nové Stanovy. Jak průběh hlasování probíhal a jaké nejdůležitější změny Stanovy přinášejí?

snem.jpg

Kromě seriálů týkajících se výroby vlastních nástrah startuje ještě jeden seriál. Profesor Petr Spurný se v něm bude zabývat fascinujícím světem biologie ryb. Jejich schopností přizpůsobovat se specifickému prostředí, úžasným přeměnám v průběhu vývoje nebo neuvěřitelnou regenerační schopností.

V dalších článcích si můžete projít rizika spojená se zahraničními výpravami nebo retrospektivní článek o proslulé Vaňhově rybí restauraci na Václavském náměstí. Na 100 stranách se tradičně věnujeme mnoha dalším tématům.

Lednové číslo Rybářství si můžete objednat pod tímto odkazem (https://irybarstvi.cz/e-shop/) a my vám ho zašleme poštou. Předplatné si můžete zařídit zde (https://irybarstvi.cz/predplatne/)

Přeji vám příjemné čtení!

Ondřej Cupal
Šéfredaktor Rybářství

Chcete  si přečíst další aktualitu nebo jít na úvodní stránku?

Chcete nám zanechat vzkaz nebo máte něco o čem by měli vědět i ostatní? Napište nám.

Dodatek_Zpč.ÚS_2024.png

Dodatek 2024

Více

Akce_prvni_povolenka_zdarma_2020.png

První povolenka pro děti zdarma

Již od roku 2014 podporuje Západočeský územní svaz ČRS zájem dětí o rybaření poskytnutím první povolenky k lovu ryb zdarma. Tato akce pokračuje i v roce 2024.

Více

Rybářský řád 2023 - 2024 Zpč. ÚS.PNG

Rybářský řád a soupis rybářských revírů 2023-2024

Více