Přihlášení do RIS

Lednové Rybářství: Pět pohledů na přemnoženou vydru

RY01_titul.indd.jpg

Vydra říční už dávno není živočich, který by potřeboval tak vysokou ochranu, jaké se jí dostává. Na současný stav doplácejí rybáři. Jaká je dnes její populace, jak se před ní chránit a co je potřeba udělat pro získání náhrady škod?

vydra.jpg

Lednové Rybářství přináší pět pohledů na jeden z největších problémů rybářského světa – přemnoženou vydru. Prostor dostali akademický pracovník a soudní znalec z oboru vodní hospodářství Zdeněk Adámek, pracovník Rady ČRS Pavel Vrána, majitel pstruží líhně Miroslav Kulich a technik Karel Němec, který vysvětlí poněkud komplikovaný proces, jak dosáhnout na náhrady škod způsobené vydrou. Svůj text však představili také zástupci AOPK a Ministerstva životního prostředí.

vydraII.jpg

S novým rokem přicházíme s několika novinkami a novými seriály. Pokusíme se zkušeným rybářům „posvítit pod prsty“. Kaprařské montáže bude dlouhodobě popisovat známá osobnost ve světě kaprařiny Michal Kučera, rybářské vychytávky bude odhalovat zkušený Milan Tychler. Josef Jehlička si připravil seriál o muškaření na všech druzích toků. Začíná nejmenšími potůčky.

tychler vychytavky.jpg

Oblíbené rubriky, jako Vzpomínáme na staré časy, Děti a jejich výpravy za rybami, soutěž NejNejNej, samozřejmě zůstávají.

V zahraniční sekci se tentokrát podíváme na příběh tří kaprařů, kteří podstoupili Maďarskou výzvu a Rus Andrej Šapran nám ukáže rybaření Něnců na poloostrově Jamal.

kapri madarsko.jpg

Přeji Vám příjemné čtení. Pokud byste si chtěli lednové číslo objednat, můžete tak udělat v našem e-shopu: www.irybarstvi.cz/e-shop. Předplatné zařídíte na www.irybarstvi.cz/predplatne.

Ondřej Cupal
Šéfredaktor Rybářství

Chcete  si přečíst další aktualitu nebo jít na úvodní stránku?

Chcete nám zanechat vzkaz nebo máte něco o čem by měli vědět i ostatní? Napište nám.

Dodatek_Zpč.ÚS_2024.png

Dodatek 2024

Více

Akce_prvni_povolenka_zdarma_2020.png

První povolenka pro děti zdarma

Již od roku 2014 podporuje Západočeský územní svaz ČRS zájem dětí o rybaření poskytnutím první povolenky k lovu ryb zdarma. Tato akce pokračuje i v roce 2024.

Více

Rybářský řád 2023 - 2024 Zpč. ÚS.PNG

Rybářský řád a soupis rybářských revírů 2023-2024

Více