Podzimní kolo ligy mládeže v rybolovné technice Pelhřimov-Ústrašín

V sobotu 21. září se mladí závodníci z ČRS MO Kdyně zúčastnili podzimního finálového kola Ligy mládeže v rybolovné technice pořádaného ČRS MO Pelhřimov v nedaleké přilehlé obci Ústrašín. Do Ústrašína jsme vyjeli v sobotu ráno v 05:00 hodin ve složení Standa Schleiss, Jakub Schleiss, Lucie Nejdlová a Jan Dvořák. Do místa pořádání jsme dorazili v 7:45 hodin. Po zápisu, tréninku a volbě JURY začal v 8:30 samotný závod. 

Začínalo se klasicky disciplínou muška skish, následovala disciplína číslo zátěž skish a terčové disciplíny byly ukončeny disciplínou arenberg. Poté následovaly dálkové disciplíny, v pořadí muška dálka a zátěž dálka jednoruč. Oproti jarnímu kolu se nám dařilo o poznání lépe, a naše družstvo vybojovalo v podzimním kole čtvrté místo. V celkovém součtu ligy mládeže, po osmém místě na jaře, to stačilo jen na celkové sedmé místo. Vítězem podzimního kola a celkovým vítězem Ligy mládeže v rybolovné technice se stalo družstvo Českých Budějovic.

Po závěrečném vyhodnocení již následoval návrat do Kdyně. Za ČRS MO Kdyně bych chtěl poděkovat všem zúčastněným závodníkům za reprezentaci naší místní organizace a Města Kdyně. Věřím, že v příštím ročníku Ligy mládeže v RT vylepší letošní umístění a přivezou poháry za pódiové umístění.  Zároveň zvu mezi nás i nové zájemce o sportovní rybolov, přírodu a rybářský sport.

           

             Jiří Patka – MO Kdyně