Přihlášení do RIS

Listopadové Rybářství: Projekt Raci na stráži, ideální dárek k narozeninám a návrat mihule říční

RY11_obalka11.jpg

Listopadové Rybářství přináší jako každý měsíc mnoho zajímavých témat. Děkan Fakulty rybářství a ochrany vod Jihočeské univerzity, profesor Pavel Kozák v něm představí svůj projekt Raci na stráži, věhlasná muškařka Kateřina Švagrová zavzpomíná na vysněnou rybu, kterou ulovila v den svých 30. narozenin a mimo jiné zjistíme, že se na naše území vrací mihule říční.

Raci reagují na případné znečištění vody v řádech vteřin. Změní se jim tep a pohyb. To jsou aspekty, o které se při výzkumu opíral profesor Kozák se svým týmem. Ve článku se dozvíte, jací raci se při projektu používají, jak si korýši vedli v ostrém provozu protivínského pivovaru a jaké mají autoři projektu další plány.

13.JPG

Mimoto si můžete přečíst rozhovor s děkanem o tom, jaké druhy raků se na našem území vyskytují, který druh je nejpočetnější a jak marná může být práce ve snaze o likvidaci některých invazních druhů.

11.jpg

Ať jede Kateřina Švagrová lovit ryby kamkoliv, vždy tam zažije něco zajímavého. Jednou málem spadne s letadlem, jindy se jí po verandě procházejí krokodýlové a v listopadovém čísle Rybářství zavzpomíná na výpravu do Mexika, na které se jí podařilo ulovit rybu, která jí dlouho unikala. A to přímo v den svých narozenin.

image00016.jpeg

Dočtete se také o nálezu, který potvrzuje návrat mihule říční do naší ichtyofauny, zjistíte, jak probíhaly stoleté oslavy výročí vodňanské střední školy nebo si přečtete o veleúspěšné české reprezentaci v rybolovné technice, která na letošním mistrovství světa vybojovala 34 cenných kovů.

Obr. 3..jpg

Na 100 stranách Rybářství toho naleznete samozřejmě mnohem víc. Listopadové číslo si můžete objednat na adrese https://irybarstvi.cz/e-shop/. Pokud byste chtěli zařídit pro sebe nebo své blízké předplatné, je to možné uskutečnit pod tímto odkazem: https://irybarstvi.cz/predplatne/.

Přeji vám příjemné čtení!

 

Ondřej Cupal
Šéfredaktor Rybářství

Chcete  si přečíst další aktualitu nebo jít na úvodní stránku?

Chcete nám zanechat vzkaz nebo máte něco o čem by měli vědět i ostatní? Napište nám.

Dodatek_Zpč.ÚS_2024.png

Dodatek 2024

Více

Akce_prvni_povolenka_zdarma_2020.png

První povolenka pro děti zdarma

Již od roku 2014 podporuje Západočeský územní svaz ČRS zájem dětí o rybaření poskytnutím první povolenky k lovu ryb zdarma. Tato akce pokračuje i v roce 2023.

Více

Rybářský řád 2023 - 2024 Zpč. ÚS.PNG

Rybářský řád a soupis rybářských revírů 2023-2024

Více