Přihlášení do RIS

Listopadové Rybářství: Chytání ve městě a moravský zázrak hodný seriálu Akta X

RY11_obalka1-c1.jpg

Urban fishing, neboli chytání ryb ve městě, je jedním z nosných témat listopadového Rybářství. Ale samozřejmě není jediné. V oblíbené sérii o trofejních úlovcích posledních pěti dekád se podíváme na karasa, naučíme se něco lovu na marmyšky, zjistíme víc o čichových, chuťových a hmatových ústrojích ryb a naučíme se nahazovat měkké nástrahy.

RY11_16-24 karas1.jpg

Poklidně plující řeka, ptačí zpěv a občasné zašumění listí při poryvu větru. To je atmosféra, kterou si většina lidí představuje na rybách. Může to ale být úplně jinak. Troubící auta, dunící tramvaje a výhled třeba na Pražský hrad. Vydejte se společně s Martinem Kašíkem na kapry do samotného centra Prahy, co by kamenem dohodil od Karlova mostu.

RY11_26-31 prelom1.jpg

Zamířit můžete také na Moravu, do tajemné Oblasti 471 152, ve které se tak trochu zázrakem vyskytují sladkovodní medúzy Craspedacusta sowerbii, které svým podvodním fotoaparátem zblízka zdokumentoval Mirek Brát. V jeho článku se mimo jiné dozvíte, jestli jsou medúzy kvůli svým žahavým buňkám lidem nebezpeční.

RY11_64-67 brat1.jpg

A co trochu praktických rad? S těmi za vámi ve svých textech pospíchá Milan Tychler. Ve svém článku o rybářské praxi se vás pokusí přesvědčit k vyzkoušení marmyšky, stále trochu opomíjené přívlačové nástrahy. Ve článku specializujícím se na rybářské vychytávky vás zase naučí, jak se vyhnout problémům při nahazování měkké nástrahy.

RY11_39-43 tychler1.jpg

V seriálu zabývajícím se biologií ryb se společně s profesorem Petrem Spurným zaměříme na čichové, chuťové a hmatové ústrojí a na dvoustraně s trofejními úlovky do soutěže Nej! Nej! Nej! si prohlédněte parádní ryby. Svou pozornost zaměřte zejména na jelce jesena! V zahraniční sekci se tentokrát věnujeme zejména lovu sumce, a to jak v Itálii, tak ve Španělsku. Štiky se vydáme lovit do Kanady.

RY11_84-88 ebro-prelom1.jpg

Na 100 stranách Rybářství najdete samozřejmě další témata. Listopadové číslo si můžete pořídit na našem e-shopu https://irybarstvi.cz/e-shop/ a předplatné na stránce https://irybarstvi.cz/predplatne/. Využít můžete také naši čerstvou nabídku – při objednání dvouletého předplatného získáte zdarma naviják QWUNHAI FD s přední brzdou a 12 ložisky v hodnotě 599 Kč + publikace Ryby (63 kartiček ryb s podrobným popisem) v hodnotě 190 Kč.

Přeji vám příjemné čtení!

Ondřej Cupal, šéfredaktor

Chcete  si přečíst další aktualitu nebo jít na úvodní stránku?

Chcete nám zanechat vzkaz nebo máte něco o čem by měli vědět i ostatní? Napište nám.

Dodatek_Zpč.ÚS_2024.png

Dodatek 2024

Více

Akce_prvni_povolenka_zdarma_2020.png

První povolenka pro děti zdarma

Již od roku 2014 podporuje Západočeský územní svaz ČRS zájem dětí o rybaření poskytnutím první povolenky k lovu ryb zdarma. Tato akce pokračuje i v roce 2024.

Více

Rybářský řád 2023 - 2024 Zpč. ÚS.PNG

Rybářský řád a soupis rybářských revírů 2023-2024

Více