Přihlášení do RIS

Mistrovství České republiky v jezerním muškaření juniorůIMG-20230408-WA0010.jpg

Naši juniorští Západočeši dorazili na Velký pátek do Jitkova u Chotěboře, konalo se tam totiž mistrovství české republiky v jezerním muškaření juniorů, vysláno bylo 6 dětí a spolu s doprovodem jsme byli jednou z největších skupin. V pátek jsme se seznámili s okolím Chotěboře a krásami Železných hor. Večer jsme pak společně poseděli u skleničky a děti si připravovaly pruty. Tahle společná zábava nám pomáhá tvořit tak skvělý kolektiv, jaký bezpochyby máme. Jsme jedna velká parta a děti si fandí a podporují se navzájem.

V sobotním chladném ránu v 6.30 bylo losování a zahájení a v 8 hodin to začalo. Rybám se docela i chtělo, voda byla plná pstruhů, sem tam i štika nebo bílá ryba. Většina dětí chytala na moucha-splávek, to není úplně klasická muškařská technika, ale museli jsme se tomu přizpůsobit. Bylo to těžké, chladné počasí tomu také moc nepřidalo ale nakonec to nedopadlo úplně tak špatně.

Nejvíce úspěšné byly naše dívky a vítězné kategorie byly takto:

Děvčata:

1. místo – Viktorka Králová (ZÚS)

2. místo – Barča Karpjaková (ZÚS)

3. místo – Radanka Ondrušková (MRS) 

Benjamínci:

1. místo – Jan Žemlička (JÚS)

2. místo – Viktorka Králová (ZÚS)

3. místo – Matěj Kešner (JÚS) 

Celkové vítězství:

1. místo – David Sušil (ÚSMP)

2. místo – Dominik Švub (ÚSSMS)

3. místo – Jindra Machník (ÚSMP) 

Celkem se závodu zúčastnilo 30 dětí.

Druhý den se na stejné vodě konal Východočeský pohár, bývá to zvykem u jezerních závodů. Stejná voda, stejné děti, a i stejné chladné počasí. Z předchozího dne už většina dětí našla taktiku, jak ryby přelstít a zabojovat o lepší umístění. Ryb se ale chytalo výrazně méně, a tak každá rybka v jednotlivém kole měla cenu zlata. Výsledky byly pro náš kraj tentokrát mnohem lepší. 

Děvčata.

1. místo - Viktorka Králová (ZÚS)

2. místo - Barča Karpjaková (ZÚS)

3. místo - Radanka Ondrušková (MRS) 

Benjamínci:

1. místo - Čenda Svašek (Praha 10 Vinohrady- ÚSMP)

2. místo - Viktorka Králová ( MO Plzeň 1-ZÚS)

3. místo - Lukáš Havlík (Parmičky Sokolov- ZÚS) 

Celkové vítězství:

1. místo - Jan Lukáš  (MO Plzeň 1-ZÚS)

2. místo - David Sušil (Praha 10 Vinohrady -ÚSMP)

3. místo – Michal Slavíček (MO Strakonice- JÚS) 

Chtěli bych poděkovat všem dětem za účast, byly jste skvělí,  bylo tam hodně nových tváří a doufáme, že se budeme setkávat i nadále, dále patří obrovské díky rodičům, kteří podporují  svoje děti a vynaloží dnes nemalé částky na takové akce, je to prakticky celý prodloužený víkend (ubytování , strava, cesta, startovné atd.)

Děkuji také pořadatelům za skvěle zvládnutou akci, pro děti bylo zajištěno teplé občerstvení a celodenní přísun teplého čaje, který byl určitě potřeba, pro dospělé pak káva, buchty, bábovky a klobásy. 

My se na všechny budeme zase těšit u nás v Plzni na Úslavě a Radbuze na Mistrovství české republiky v muškaření juniorů - řeka, kterou jako Západočeši letos pořádáme.

Silvie Havlíková