Přihlášení do RIS

Mistrovství České republiky v LRU na plavanou U15 - U25

V termínu 1. - 2. 7. se na řece Radbuza u nás v Plzni konalo Mistrovství České republiky v lovu ryb udicí na plavanou v kategorii U15, U20 a U25. Náš Západočeský územní svaz nejenže pořádal toto mistrovství ale reprezentovalo ho celkem 17 závodníků. V nejstarší kategorii U25 se zúčastnili David Holub z MO Nepomuk, Tomáš Košař z MO Rokycany a Ondřej Martínek z MO Loket. V kategorii závodníků U20 reprezentovali náš územní svaz, David Havránek z MO Stříbro, Miroslav Polívka z MO Stod, Jan Šimice z MO Plzeň 1, Ondřej Holub, Matěj Vejvančický a Filip Mašek všichni z MO Nepomuk. V nejmladší kategorii U15 Matěj Coufal z MO Stříbro, Jan Glaser z MO Stříbro, Radek Vinn z MO Plzeň 1, Vojtěch Stach z MO Plzeň 1, Lukáš Presl z MO Nepomuk, Pavel Šmíd z MO Nepomuk, Tereza Mohyláková z MO Nepomuk a Helena Vejvančická z MO Nepomuk. Naši závodníci utvořili tři týmy: ZUS A, B a C. Tým se vždy skládal ze závodníka z každé kategorie.

Závodníci se začali sjíždět během pátku na trénink, který probíhal na závodním úseku. V tréninku naši reprezentanti získávali informace o druhovém složení ryb a stylu lovu, který bude nejefektivnější. Pro nás to nebylo až tak složité, jelikož na tomto úseku se pravidelně konají naše územní závody. Po sobotním losu se všichni závodníci připravili na svá místa a po dvou hodinové přípravě začalo 1. kolo chytání. V některých místech se chytalo větší množství ryb ale některá místa byla slabší. V silné konkurenci jsme se všichni snažili o nejlepší výsledek. Nejlépe se v prvním kole dařilo našim reprezentantům z kategorie U20, kde Ondřej Holub vytěžil krásné první místo ve svém sektoru s váhou 11350g a Miroslav Polívka druhé místo ve stejném sektoru s váhou 9880g. Aby toho nebylo málo tak ve svém sektoru se na 3. místě umístil Matěj Vejvančický s váhou 9320g. Filip Mašek se umístil v sektoru na 4. místě, Jan Šimice na 5. místě, David Havránek na 6. místě. V kategorii U25 Ondra Martínek obsadil 1. místo s váhou 10810g, David Holub 3. místo a Tomáš Košař 4. místo. V kategorii U15 se nejlépe v prvním kole dařilo Heleně Vejvančické, která s váhou 5680g obsadila sektorovou dvojku, stejné umístění měl i Lukáš Presl s váhou 2880g. 3. místo v sektoru obsadila Tereza Mohyláková ale i Jan Glaser, Matěj Coufal bral sektorovou 4ku, Radek Vinn 5. místo, Pavel Šmíd 6. místo a Vojta Stach 7. místo.

Večer jsme se všichni poradili nad taktikou lovu na další den. Dovázali nové udice a návazce. A šli spát s nadějí v udržení dobrých výsledků z prvního kola.

V neděli ráno jsme se všichni opět sešli na závodní trati. Všude panoval příjemný ruch z míchání krmení a přípravy živé nástrahy. Po losování lovných míst jsme byli všichni v naději a očekávání touženého dobrého výsledku. Po prvním signálu, příprava, jsme se všichni zaměřili na dobré postavení závodních sedaček a sondování našich lovných míst. Po dalším signálu začal závod a všichni naši závodníci se vrhli po hlavě do lovu. 4 hodiny u kategorii U20 a U25 a 3hodiny u kategorie U15lovu utekly jako voda a my jsme napjatě čekali na výsledky vah a tím i pořadí 2.kola a na celkové výsledky.

Výsledky druhého kola potvrdily dominanci našich závodníků ve všech kategoriích, kteří se nezalekli závodníků z jiných územních svazů a obsadili všechny zlaté pozice ve všech kategoriích. Mistrem Česke republiky v lovu ryb udici na plavanou v kategorii U20 se stal Ondřej Holub, mistrem České republiky v lovu ryb udicí v kategorii U25 se stal Ondřej Martínek a ve stejné kategorii se na 3. místě umístil Tomáš Košař. V kategorii U15 se mistryní České republiky stala Helena Vejvančická. V týmové soutěži se na prvním místě umístil tým Západočeského územního svazu B ve složení Martínek Ondřej, Havránek David, Mohyláková Tereza, na druhém místě tým Západočeského územního svazu C ve složení Košař Tomáš, Ondřej Holub a Pavel Šmíd.