Přihlášení do RIS

Mistrovství České republiky v LRU na plavanou U15 - U25

MČR LRU 2022.jpg

V termínu 2. - 3. 7. se na řece Labe v Hradci Králové konalo Mistrovství České republiky v lovu ryb udicí na plavanou v kategorii U15, U20 a U25. Náš Západočeský územní svaz reprezentovalo celkem 7 závodníků. V nejstarší kategorii U25 se zúčastnili David Holub z MO Nepomuk. V nejpočetnější kategorii závodníků U20 reprezentovali náš územní svaz, Miroslav Polívka z MO Stod, Jan Šimice z MO Plzeň 1, Ondřej a David Holubovi, Šimon Flandera, Matěj Vejvančický a Filip Mašek všichni z MO Nepomuk. V nejmladší kategorie U15 jsme bohužel neměli žádné závodníky. Z důvodu nízké účasti závodníků U15 nebyl v rámci závodu vyhlášena soutěž o nejúspěšnější tým.

Závodníci se začali sjíždět během pátka na trénink, který probíhal na závodním úseku. V tréninku naši reprezentanti získávali informace o druhovém složení ryb a stylu lovu který bude nejefektivnější.

Po sobotním losu se všichni závodníci připravili na svá místa a po dvou hodinové přípravě začalo 1. kolo chytání. V některých místech se chytalo větší množství ryb, ale některá místa byla slabší. V silné konkurenci jsme se všichni snažili o nejlepší výsledek. Nejlépe se v prvním kolo dařilo našim reprezentantům z kategorie U20 kde Matěj Vejvančický vytěžil krásné první místo ve svém sektoru s váhou 15830g a Miroslav Polívka druhé místo ve stejném sektoru s váhou 15370g. Aby toho nebylo málo tak ve stejném sektoru se na 3. místě umístil Jan Šimice s váhou 14360g. V kategorii U25 Tomáš Davidovi Holubovi stačila váha 4760g pouze na 4. místo v sektoru.

 Večer jsme se všichni poradili nad taktikou lovu na další den. Dovázali nové udice a návazce. A šli spát s nadějí v udržení dobrých výsledků z prvního kola.

V neděli ráno jsme se všichni opět sešli na závodní trati. Všude panoval příjemný ruch z míchání krmení a přípravy živé nástrahy. Po losování lovných míst jsme byli všichni v naději a očekávání touženého dobrého výsledku. Po prvním signálu, příprava, jsme se všichni zaměřili na dobré postavení závodních sedaček a sondování našich lovných míst. Po 5 signálu začal závod a všichni naši závodníci se vrhli po hlavě do lovu. 4 hodiny lovu utekly jako voda a my jsme napjatě čekali na výsledky vah a tím i pořadí 2. kola a na celkové výsledky. Výsledky druhého kola potvrdily dominanci našich závodníků v kategorii U20, kteří se nezalekli závodníků z jiných územních svazů a obsadili dvě medailové pozice. 1. vícemistrem  České republiky v lovu ryb udici na plavanou v kategorii U20 se stal Miroslav Polívka následovaný 2. vícemistrem Janem Šimicem. Na 5. místě se umístil Matěj Vejvančický, na 7. místě Šimon Flandera, na 10. místě Ondřej Holub a na 14. místě Mašek Filip.
V kategorii U25 se David Holub umístil na 3. místě a získal bronzovou medaili.

 

Jan Hozman

Chcete  si přečíst další aktualitu nebo jít na úvodní stránku?

Chcete nám zanechat vzkaz nebo máte něco o čem by měli vědět i ostatní? Napište nám.

Dodatek_Zpč.ÚS_2024.png

Dodatek 2024

Více

Akce_prvni_povolenka_zdarma_2020.png

První povolenka pro děti zdarma

Již od roku 2014 podporuje Západočeský územní svaz ČRS zájem dětí o rybaření poskytnutím první povolenky k lovu ryb zdarma. Tato akce pokračuje i v roce 2024.

Více

Rybářský řád 2023 - 2024 Zpč. ÚS.PNG

Rybářský řád a soupis rybářských revírů 2023-2024

Více