Přihlášení do RIS

MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY JUNIORŮ A ŽÁKŮ V RT PELHŘIMOV 2017 

O víkendu ve dnech 9. – 11. června 2017 proběhlo v Pelhřimově Mistrovství České republiky juniorů a žáků v rybolovné technice. Mistrovství se zúčastnila i výprava juniorů a žáků Západočeského územního svazu Plzeň, pod vedením vedoucího družstva Václava Váchala. Účastníci byli ubytováni na domovech mládeže SPŠ a SOU Pelhřimov.

Reprezentaci územního svazu Plzeň tvořilo šest závodníků, čtyři chlapci a dvě dívky. Družstvo juniorů nedosáhlo na žádný cenný kov v žádné z disciplín pětiboje ani v soutěži družstev, ale jedná se mladé závodníky (tři startovali ještě v žákovské kategorii), kteří teprve sbírají zkušenosti.

Družstvo juniorek, ve složení Simona Krausová z MO Stříbro a Kateřina Patková z MO Kdyně, si vedlo mnohem lépe a závěrečným finišem v disciplíně zátěž dálka překonalo do této doby druhé družstvo Severomoravského územního svazu o neskutečných 0,09 bodu a získalo v kategorii družstev druhé místo. K tomuto obě naše reprezentantky vyhráli své kategorie v celkovém hodnocení pětiboje a každá získala po dvou stříbrných medailích z jednotlivých disciplín.

Kateřina Patková si navíc, na základě hodnocení nominačních závodů, vybojovala místo v juniorské reprezentaci a bude reprezentovat Českou republiku na Mistrovství světa juniorů v rybolovné technice, konaném v červenci v Bratislavě.