Přihlášení do RIS

Mistrovství České republiky v lovu ryb udicí na plavanou kategorie U15-U25 Liběchov

V termínu 8. - 9.6 se na řece Labe v obci Liběchov konalo Mistrovství České republiky v lovu ryb udicí na plavanou v kategorii U15 u20 a U25. Náš Západočeský územní svaz reprezentovalo celkem 10 závodníků. V nejstarší kategorii U25 se zúčastnili Martin Bárta z MO Přeštice a Zdeněk Polívka z MO Stod. V nejpočetnější kategorii závodníků U20 reprezentovali náš územní svaz Ondřej Martínek z MO Karlovy Vary, Miroslav Polívka z MO Stod, Ondřej a David Holubovi a Tomáš Krmela, všichni z MO Nepomuk. Do nejmladší kategorie U15 přijela výprava z MO Nepomuk ve složení Filip Mašek, Šimon Flandera a Matěj Vejvančický. V závodě šlo nejenom o úspěch v podobě mistra České republiky, ale i o týmová umístění. Tým musel být složen z každé kategorie po jednom soutěžícím. Tým ZÚS 1 byl ve složení Bárta Martin, Holub David a Vejvančický Matěj. Tým ZÚS 2 byl složen ze Zdeňka a Mirka Polívky a Šimona Flandery.

Závodníci se začali sjíždět během pátka na trénink, který probíhal na závodním úseku. Z tréninku bylo jasné, že se nebude chytat moc ryb, ale zato budou ve velkých váhových kategoriích. Nezřídka se lovili cejni ve váhové kategorii 1.5kg a více.

Po sobotním losu se všichni závodníci připravili na svá místa a po dvou hodinové přípravě začalo 1. kolo chytání. V některých místech se chytali opravdu velcí cejni a v silné konkurenci jsme se všichni snažili o nejlepší výsledek. Bohužel, jak již bývá zvykem, některá místa jsou lepší a jiná horší. I naši závodníci měli pár horších míst k lovu, které ryby ignorovaly. Nejlépe se v prvním kolo dařilo našim reprezentantům z kategorie U25 kde Zdeněk Polívka vytěžil krásné první místo s váhou 18940g a Martin Bárta třetí místo s váhou 13510g. V kategorii U20 Tomáš Krmela v sektoru D 6. místo s váhou 4640g, David Holub v sektoru D 7. místo s váhou 2640g a v sektoru D Ondřej Holub na 8. místě s váhou 1540g. V sektoru C jsem měli dva závodníky a to Miroslava Polívku, který skončil na 10. místě s váhou 680g a Ondru Martínka který s váhou 3490g byl na 6. místě. V kategorii U15 se nejlépe umístil Matěj Vejvančický  na 8. místě s váhou ryb 3160g jen o 50g méně ulovil Šimon Flandera což stačilo na 9. místo a na Filipa Maška s váhou ryb 20g připadlo 13. místo.

 Večer jsme se všichni poradili nad taktikou lovu na další den. Dovázali nové udice a návazce. A šli spát s nadějí v udržení dobrých výsledků z prvního kola.

V neděli ráno jsme se všichni opět sešli na závodní trati. Všude panoval příjemný ruch z míchání krmení a přípravy živé nástrahy. Po losování lovných míst jsme byli všichni v naději a očekávání touženého dobrého výsledku. Po prvním signálu, příprava, jsme se všichni zaměřili na dobré postavení závodních sedaček a sondování našich lovných míst. Po 5 signálu začal závod a všichni naši závodníci se vrhli po hlavě do lovu. 4 hodiny lovu utekly jako voda a my jsme napjatě čekali na výsledky vah a tím i pořadí 2. kola a na celkové výsledky. Jen pro zajímavost opět se chytali opravdu velcí cejni, kteří vážili okolo 2kg. Bohužel i někteří závodníci si vylosovali místa, která nebyla pro ryby tak zajímavá a proto svou rybářskou čest zachraňovali na lovu drobných ouklejí. Výsledky druhého kola potvrdily dominanci našich závodníků v kategorii U25, kteří se nezalekli ani závodníků z Itálie a suverénně obsadili první dvě místa. Mistrem Česke republiky v lovu ryb udici na plavanou v kategorii U25 se stal Zdeněk Polívka následovaný 1. vícemistrem Martinem Bártou.
V kategorii U20 se nejlépe umístil Tomáš Krmela na 8. místě, Ondřej Holub na 13. místě na dalších příčkách skončili Ondřej Martínek na 14. místě, David Holub na 17.míste následovaný Miroslavem Polívkou na 18. místě. V kategorii U15 se nejlépe prosadil Šimon Flandera na 7. místě. Matěj Vejvančický na 10. místě a bohužel na posledním místě se umístil Filip Mašek. Tým ZÚS 2 se umístil na 7. místě následovaný týmem ZÚS 1 na 8. místě.

Jan Hozman


výsledky