Přihlášení do RIS

Mistrovství juniorů a žáků ČR v rybolovné technice Havířov

 

O víkendu ve dnech 7. – 9. června 2019 proběhlo v Havířově Mistrovství České republiky juniorů a žáků v rybolovné technice - casting sportu. Mistrovství se zúčastnilo tradičně i družstvo juniorů a žáků reprezentující Západočeský územní svaz Plzeň. Ve výběru Západočeského územního svazu, který určil nominační krajský přebor v rybolovné technice pořádaný dne 12.5.2019 ve Kdyni, bylo pět zástupců ČRS MO Kdyně a jedno zastoupení mělo ČRS MO Nýrsko. Celé Mistrovství republiky v rybolovné technice proběhlo na Městském stadionu Města Havířov, účastníci byli ubytováni v přilehlém hotelu Impuls.

Hned v pátek v první disciplíně „D8 multi terče“, byla do programu mistrovsví jen vložena, získal Jakub Schleiss zlatou medaili. V pátek dále následovala klasická disciplína pětiboje „D2 muška dálka jednoruč“, kde se Standa Schleiss stal mistrem republiky a David Nejdl byl třetí, oba v kategorii žáci. V žákyních byla v této disciplíně Lucie Nejdlová třetí.

V sobotu ráno se začínalo disciplínou „D1 muška na cíl“, kde v kategorii žáků se stal David Nejdl mistrem republiky. Poté se závodníci přesunuli na disciplínu „D3 zátěž na přesnost (arenberg)“, v které Jakub Schleiss obsadil druhé místo. Následovala disciplína „D4 zátěž na cíl (skish)“, kde opět Jakub Schleiss získal druhé místo. Tato disciplína se po protestu našeho trenéra p. Václava Váchala musela opakovat, kdy protest směřoval proti regulnosti podmínek pro všechny závodníky. V silném protivětru totiž docházelo k odnášení terčů, někdy i včetně stojanu. Poslední disciplínou byla disciplína „D5 zátěž dálka jednoruč“, z které jsme získali mistrovské tituly jak v kategorii žáků, tak i žákyň zásluhou Davida Nejdla a Niny Hynčíkové. Navíc Lucie Nejdlová obsadila třetí místo.

V celkovém hodnocení pětiboje se stal David Nejdl mistrem republiky v kategorii žáků a Jakub Schleiss byl druhý. Mistryní republiky v kategorii žákyň se stala Lucie Nejdlová. Suma sumárum se tyto výsledky odrazily v soutěži družstev, kdy družstvo chlapců ve složení David Nejdl, Jakub Schleiss, Stanislav Schleiss a Jan Dvořák získalo v soutěži 2. místo. Děvčata ve složení Lucie Nejdlová, Nina Hynčíková obsadily v družstvech třetí místo. Celkem získali naši mladí závodníci pro Západočeský územní svaz 14 medailí, z toho bylo sedm zlatých. Příslibem do budoucna je, že jsme v soutěži družstev měli jen žáky, a ty se přesto dokázali prosadit. Navíc David Nejdl byl nominován státním trenérem mládeže do juniorské reprezentace ČR v rybolovné technice na následující mistrovství světa, pořádané ve Švýcarsku.

Jiří Patka