Mistrovství světa juniorů a kadetů v Maďarsku

FB_IMG_1658003980991[1].jpg

V termínu 14. - 17. 7. 2022 se uskutečnilo v maďarské Budapešti Mistrovství světa juniorů a nově také kadetů v rybolovné technice.

Výpravu ČRS tvořilo 6 juniorů, 3 juniorky, 4 kadeti, 2 kadetky a státní trenér se svými asistenty. V pátek proběhl první závodní den, kdy závodníci absolvovali veškeré terčové disciplíny a kadeti k tomu přidali disciplínu muška-dálka obouruč. Naši junioři absolvovali v tento den 3 disciplíny. David Nejdl si za tento den 2 x stoupl na nejvyšší stupínek a odnesl si tak 2 zlaté medaile. Jeho sestra Lucie si stoupla o 2 stupínky níže a ze 3 disciplín odnesla 3 bronzové medaile. Jakub Schleiss si na stejný stupeň vítězů jako Lucie stoupl 2 x.

V sobotu pak následovaly dálkové disciplíny. Zde si David vedl opravdu výborně a na jeho krku opět visely 2 zlaté medaile. Lucka následovala svého bratra a z mušky dálky se na jejím krku třpytila zlatá medaile také. 

Že za ČR byli nominováni opravdu ti nejlepší závodníci, svědčí počet získaných medailí. Jsme hrdí na to, že 3 západočeští závodníci patří mezi ty nejlepší - David Nejdl, Jakub Schleiss, Lucie Nejdlová.

V kategorii juniorů, kde ČR získala 12 zlatých, 5 stříbrných a 7 bronzových medailí, je potřeba vyzdvihnout naše závodníky, kteří více než skvěle, reprezentovali svoji zem, svůj kraj. Z vícebojů (pětiboj), David obsadil 1. místo a stal se mistrem světa v kategorii juniorů. 2. místo v kategorii juniorek obsadila jeho sestra Lucie a 3. místo v juniorech obsadil Jakub Schleiss. David Nejdl se stal mistrem světa také ve 4 jednotlivých disciplínách z pěti a byl členem vítězného týmu. Domů si tak dovezl 6 zlatých medailí ze sedmi možných. Je tedy šestinásobným mistrem světa. Lucie Nejdlová si dovezla z jednotlivých disciplín 1x zlato a titul mistryně světa, 1x stříbro a 3x bronz, Jakub Schleiss pak 2 x bronz. Lucie i Jakub byli také členy vítězných týmů a na krk jim přibylo další zlato i tituly.

Všem reprezentantům děkujeme za skvělou reprezentaci své země a svého kraje a přejeme jim ještě mnoho takových úspěchů.

Trenérům pak děkujeme za jejich čas a trpělivost, kterou do těchto závodníků vložili.

 

Radka Nejdlová
MO Kdyně

Děkujeme všem našim závodníkům za skvělou reprezentaci Západočeského územního svazu a přejeme mnoho dalších úspěchů!

Chcete  si přečíst další aktualitu nebo jít na úvodní stránku?

Chcete nám zanechat vzkaz nebo máte něco o čem by měli vědět i ostatní? Napište nám.

Akce_prvni_povolenka_zdarma_2020.png

První povolenka pro děti zdarma

Již od roku 2014 podporuje Západočeský územní svaz ČRS zájem dětí o rybaření poskytnutím první povolenky k lovu ryb zdarma. Tato akce pokračuje i v roce 2023.

Více

Rybářský řád 2023 - 2024 Zpč. ÚS.PNG

Rybářský řád a soupis rybářských revírů 2023-2024

Více