Přihlášení do RIS

Mistři a vícemistři světa ze západních Čech

Dne 13. 7. 2023 bylo zahájeno v Českých Budějovicích Mistrovství světa juniorů a kadetů v rybolovné technice. Do juniorského reprezentačního týmu se v nominačních závodech probojovali 2 západočeští závodníci - Lucie Nejdlová a Jakub Schleiss, do týmu kadetů - David Nejdl. Pátek 14. 7. 2023 byl první závodní den a hned se dostavily první skvělé výsledky a radost z převahy českých vlajek na stupních vítězů. Na pořadu dne byly 4 disciplíny, a to D1 muška skish, D2 muška dálka, D3 arenberg a D6 muška dálka obouruč, kterou hází pouze kadeti.

Přestože bylo úmorné vedro, naši reprezentanti si vedli velmi dobře.

David Nejdl – 2 x zlato, 1 stříbro

Lucie Nejdlová – 2 x zlato, 1 x bronz

Jakub Schleiss – 1 x stříbro

Sobotní závěrečný den Mistrovství světa juniorů a kadetů v rybolovné technice byl pro českou reprezentaci opět velmi úspěšný. Podobně jako včera opanovali šampionát a zaslouženě sklízeli jednu medaili za druhou. Druhý závodní den začal disciplínou 4 – zátěž skish, kterou závodníci nazývají disciplínou pravdy. V disciplíně může závodník získat maximálně 100 bodů, ale může i hodně ztratit. Dále pokračovala D7 zátěž dálka obouruč pro kategorii kadetů a D5 zátěž dálka jednoruč. Přestože rtuť teploměru vyšplhala na neuvěřitelných 40 stupňů Celsia, dokázali naši reprezentanti podat neuvěřitelné výkony.

David Nejdl – 1 x zlato, 2 x stříbro, 1 x bronz

Lucie Nejdlová – 2 x zlato, 1 x stříbro

Jakub Schleiss – 1 x zlato, 1 x stříbro

Západočeští reprezentanti získali celkem 16 medailí a tituly Mistr, Mistryně, Vícemistr a Vícemistryně světa.

Gratulujeme všem našim závodníkům k získaným medailím a děkujeme státnímu trenérovi a jeho asistentům za skvělou přípravu závodníků na toto mistrovství.