Přihlášení do RIS

Národní kolo soutěže Zlaté udice 2023

Ve dnech 16. – 18.6.2023 proběhlo v Mladé Boleslavi Národní kolo soutěže Zlaté udice.

Z územního kola se nominovalo družstvo ve složení:

žáci: Lukáš Krutina (MO Domažlice), Jan Glaser (MO Stříbro), Šimon Houška (MO Tachov), Ondřej Bechyně (MO Rokycany)

žákyně: Kristýna Kasíková (MO Rokycany)

junior: Jakub Krutina (MO Domažlice)

s doprovodem: Josef Vorlovský (MO Tachov) – vedoucí družstva a trenéry Václavem Váchalem (MO Kdyně) a Jiřím Vaníčkem (MO Rokycany) se snahou, co nejlépe reprezentovat náš Západočeský územní svaz.

Zlatá udice je prakticko-vědomostní soutěž složená ze tří částí, a tak hned po pátečním příjezdu a ubytování v místním kempu Kosmonosy následoval přejezd do Domu dětí a mládeže. Po slavnostním přivítání proběhly vědomostní soutěže v RZ. Testy, poznávání ryb, živočichů a rostlin nejlépe z našeho družstva vyšly Kubovi Krutinovi, který vyhrál juniorskou kategorii a získal tu nejcennější medaili. V kategorii družstev jsme se umístili po prvním dnu na třetím místě. 352237541_648955393944075_7599846538535782183_n.jpg

Sobotní den už patřil LRU v plavané. Závodní úsek levého břehu řeky Jizery obsadilo 48 závodníků ze 7 družstev ÚS ČRS a družstva MRS. Čtyřhodinový závod, rozložený do dvou kol, doprovázelo střídavě slunečné a deštivé počasí. Nachytalo se spousty ryb, jejímž hlavní obsádku tvořil cejn, plotice, kapr a nástraze podlehli i jelci – tloušť a jesen. Lov ryb udicí se nejlépe z družstva Západočechů povedl Kristýně Kasíkové, která v kategorii žákyň odvezla stříbrnou medaili. Opět zazářil i Kuba Krutina, který v juniorech získal bronz. V kategorii družstev skončilo družstvo Zpč. ÚS na čtvrtém místě a v celkovém součtu po dvou disciplínách drželo průběžně třetí místo. IMG_20230617_100333.jpg

Závěrečný nedělní den už patřil disciplíně RT. Pětiboj v rybolovné technice se uskutečnil na atletickém stadionu místní 8. ZŠ. Při velmi slunném počasí podávali někteří závodníci naprosto fantastické výkony. Z našeho družstva bych nejvíce vyzdvihl opět Kubu Krutinu, kterému na bronzovou medaili chyběl jen kousíček a skončil čtvrtý. Zde naše družstvo cítilo slabinu oproti konkurenci, která se potvrdila i ve výsledcích a skončili jsme v rybolovné technice na páté pozici. V celkovém součtu to naše družstvo posunulo na konečné čtvrté místo v kategorii družstev.

Závěrečné slavnostní vyhlášení výsledků a předání cen proběhlo v areálu kempu za přítomnosti předsedy ČRS PhDr. Mgr. Karla Macha, MSc., MBA, předsedy odboru mládeže rady ČRS Jiřího Marka a místních funkcionářů.

Celkové hodnocení družstva Západočeského územního svazu:

Kategorie žáků: 5. místo Lukáš Krutina, 17. místo Šimon Houška, 18. místo Jan Glaser a 22.místo Ondřej Bechyně

Kategorie žákyň: 5. místo Kristýna Kasíková

Kategorie juniorů: 2. místo Jakub Krutina

Kategorie družstev: 1. místo MRS, 2. místo Moravskoslezský ÚS, 3. místo Východočeský ÚS, 4.místo Západočeský ÚS, 5. místo Severočeský ÚS, 6. místo Středočeský ÚS, 7. místo Praha ÚS a 8. místo Jihočeský ÚS

Gratulujeme k individuálním výsledkům našich svěřenců a velké stříbrné medaili Kubovi Krutinovi ve své kategorii. Celkově hodnotíme soutěž za velmi povedenou, přátelskou a určitě v nás zanechá spoustu zážitků.