Přihlášení do RIS

Národní kolo Zlaté udice Vodňany

Národní kolo zlaté udice.jpg

 Nejlepší čtyři žáci, jeden dorostenec a jedna žákyně, kteří se nominovali z Územního kola Zlaté udice, se o víkendu 17. - 19. 6. 2022. zúčastnili Národního kola Zlaté udice. Letošní ročník hostil Jihočeský územní svaz ve městě Vodňany. Tým tvořili žáci Pavel Potfaj z MO Tachov, Jan Glaser z MO Stříbro, Václav Sýkora z MO Nepomuk a Lukáš Krutina z MO Domažlice. V kategorii dorostenců z MO Domažlice Jakub Krutina a ozdobou týmu byla Helenka Vejvančická z MO Nepomuk. Trenérských povinností se z hostil Bohumil Kraus z MO Stříbro, Jan Hozman z MO Nepomuk a Josef Vorlovský z MO Tachov.
Náš tým vyrazil ráno v pátek 17. 6. Na páteční dopoledne byl naplánováný trénink v lovu ryb udicí na plavanou v místě konání sobotního závodu. Trénink byl velice povedený a velmi přispěl k taktice na sobotní lov. Páteční odpoledne jsme se ubytovali a po slavnostním zahájení odebrali na soutěž v rybářských znalostech. Ty se skládaly z testu a poznávaček ryb, rostlin a živočichů. Naši závodníci si v silné konkurenci vedli velmi obstojně a po součtu pořadí jsme se ocitli na čtvrtém místě. Nejlépe se umístil Jakub který získal zlatou medaili a Helča která získala bronzovou medaili.
Velmi brzy ráno v sobotu jsme začali připravovat krmení a živou nástrahu na lov ryb. Z tréninku jsme měli připravenou taktiku a udice tak, aby se nám dařilo. První kolo závodu se vyvíjelo velmi dobře až možná nad naše očekávání. Dařilo se nám cíleně lovit spodovou rybu ve složení cejnek malý, cejn a plotice. Po prvním kole jsme v jednom sektoru měli umístění 1. Ve dvou sektorech umístění 4. V dalších sektorech jsme měli 3., 2. a 8. místo.
Druhé kolo se nám bohužel až tolik nepodařilo.
Konečný výsledek byl poznamenám výsledkem z druhého kola. Nejlépe se umístil v žácích Honza Glaser který získal bronzovou medaili. Zbytek týmu obsadil střed tabulky. A celkově jako tým jsme v LRU skončili na 3. místě
Nedělní den, již tradičně, patřil rybolovné technice. Náš tým nebyl složen z vyložených RTéčkových talentů a tak jsme se snažili poprat o každý dobrý výsledek. Nejlépe se umístil Pavel Potfaj který obsadil 7. místo. Zbytek týmu opět obsadil spíše střed tabulky. Celkově na náš tým zbyla opět bramborová medaile.

A tím bylo vše rozhodnuto. Náš tým Západočeského územního svazu obsadil 4. místo. V kategorii žákyň obsadila Helenka Vejvančická 3. místo.
Ve zbylých kategorii jsem na celkové medaile bohužel nedosáhli.
Tým složený z úplných nováčků v účasti na Národním kole Zlaté udice neudělal ostudu. Je dobré že většina závodníků může věkově startovat i příští rok kde by měli zhodnotit zkušenosti z letošního ročníku.

Jan Hozman

Chcete  si přečíst další aktualitu nebo jít na úvodní stránku?

Chcete nám zanechat vzkaz nebo máte něco o čem by měli vědět i ostatní? Napište nám.

Dodatek_Zpč.ÚS_2024.png

Dodatek 2024

Více

Akce_prvni_povolenka_zdarma_2020.png

První povolenka pro děti zdarma

Již od roku 2014 podporuje Západočeský územní svaz ČRS zájem dětí o rybaření poskytnutím první povolenky k lovu ryb zdarma. Tato akce pokračuje i v roce 2024.

Více

Rybářský řád 2023 - 2024 Zpč. ÚS.PNG

Rybářský řád a soupis rybářských revírů 2023-2024

Více