Přihlášení do RIS

Parmičky Sokolov

V místních organizacích pracuje řada rybářských kroužků. Dnes bych Vám chtěl představit rybářský kroužek ze Sokolova. Mají příznačný název- Parmičky Sokolov. Kroužek založili a od začátku vedou manželé Silvie a František Havlíkovi. Vyzpovídal jsem paní Silvii, jak to všechno bylo.

Takže paní Sylvie, proč rybářský kroužek?

S manželem jsme kroužek založili před 10 lety z takové nouze. Syn chtěl rybařit a v Sokolově nebyl nikdo, kdo by kroužek vedl a vlastně vůbec neexistoval, tak jsme začali sami, z ničeho a bez pomoci. Začínali jsme se šesti dětmi u nás doma v obýváku, pak jsme ještě s pomocí pana Bortlíka a Boukala ze Sokolova dostali jednu místnost v Sokolově na sádkách, ale tam realizovat kroužek plný dětí nešlo, muselo se topit v kamnech a i ty prostory byly stísněné a neútulné. Domluvili jsme se nakonec v DDM, kde jsme dodnes, máme dvě učebny vč. interaktivní tabule a projektoru. Musím říct, perfektní zázemí a hodně nám pomáhají v realizaci všech našich akcí.  Začali jsme Zlatou udicí, kde naše jedna holčina skončila na republikovém kole za Západočeský územní svaz čtvrtá, tenkrát se jí to povedlo jako vůbec první v Sokolově. Bohužel ani toto u nás nikdo nedocenil ani nepochválil. Touto cestou, tedy zúčastňovat se soutěže Zlatá udice, děti nechtěly jít, moc je to učení nebavilo a plavaná už vůbec ne.

Teď už začínám chápat, jak jste se dostali k tomu muškaření

Asi před sedmi lety manžela a poté i děti uchvátila muška a tak se stalo. Vždyť máme nádherný revír říčku Svatavu a řeku Ohře. Bylo rozhodnuto. Již 6 let máme kroužky dva, potěr a mušku, potěr se učí a na konci školního roku skládá zkoušku, muška přibírá nové zájemce a závodí. Každý rok je v kroužku 20-30 dětí, letos 24. Už několik let provozujeme webové stránky www.parmicky.cz a facebook- Parmičky Sokolov. Když budete mít chuť, koukněte na web, je tam snad vše několik let zpět. Fotek tam máme spoustu. Dokonce jsme s dětmi jednou vyhráli jako kroužek soutěž na For Fishingu „Namaluj veselou rybu“. Všech 28 dětí vyhrálo set kompletního prutu s navijákem a výbavou, byla jsem tenkrát dost hrdá na to, co se nám všechno povedlo vybudovat a dosáhnout z ničeho.

Co by to bylo za kroužek, kdybyste se neměřili s ostatními. Účastníte se různých závodů, ale i některé pořádáte

Ano. Jedním ze závodů, kde se nám hodně zadařilo, byl rybářský závod v muškaření, Západočeský pohár juniorů- 23. ročník Memoriálu Tomáše Najdenova.  Závod se konal 14-15. října 2017 na řece Svatava pod záštitou MO ČRS Sokolov, pořadatelem byl Západočeský územní svaz, odbor LRU muška pod vedením pana Kanty. Závodu se zúčastnilo 36 dětí z celé České republiky včetně juniorské reprezentace, každý kraj vyslal své juniorské zástupce a za Západočeský územní svaz závodilo 5 dětí z našeho rybářského kroužku Parmičky Sokolov. Za Parmičky Sokolov závodili: Martin Havlík, Kristýna Záhořová, Kristýna Polenová, Jan Matějka a Ladislav Móczár.

A jak jste si vedli?

Naše nejúspěšnější závodnice Kristýna Záhořová obsadila 1. místo v kategorii dívky, 3. místo v absolutním pořadí a v kategorii největší ryba, za pstruha 39cm získala 1. místo. Chtěla bych tímto poděkovat všem kteří nám pomáhali, dále všem zúčastněným a hlavně sponzorům, bez kterých by to také nešlo a samozřejmě i těm, co se přišli na děti jen podívat a podpořit je při závodu. Budeme se těšit příště možná zase u nás v Sokolově nebo na jiné vodě, v jiném městě.

To ale asi není vše?

Na Mistrovství České republiky v Chrudimi 2017 se umístil náš benjamínek Jan Matějka na 3. místě. Náš syn Martin, který je s námi již od 6 ti-let, byl na Vltavě s dospělými v závodu trojic na Memoriálu Theodora Kouby 2017 v mezinárodní účasti 42 týmu a skončili na krásném 11. místě jako Západočeši nejlepší (bylo více západočeských týmů mužů), tým byl: Miloslav Trousil, Martin Havlík a Milan Hladík. Martin bude dále závodit za juniory a také s muži v 2 lize. Milda (Miloslav Trousil), jako bývalý juniorský reprezentant, dnes je mu 24 let, nám loni začal v kroužku hodně pomáhat. Práce s dětmi ho baví. A poslední, nejde jen o rybaření, ale i o výchovu naší budoucnosti, Pepča Rýdl, dnes je mu sice 20 let, začal také s námi a rybaření miloval tak, že vystudoval střední rybářskou školu ve Vodňanech a loni byl s námi a s dětmi na prodlouženém víkendu v jižních Čechách kam jezdíme každý rok na soustředění.

A jaké máte plány do budoucna?

Plánů je hodně. Mimo běžný život kroužku, připravujeme jednu mezinárodní akci. Ale to bych moc předbíhala. Nechte se překvapit. Ano. Necháme se překvapit a věříme, že nás Parmičky budou pravidelně informovat o své činnosti. Jak jsem již na začátku uvedla, najdete nás na www.parmicky.cz a facebook- Parmičky Sokolov. A vybrané články o našich hlavních akcích zveřejníme na stránkách ZpčÚS.