Přihlášení do RIS

Plánský kapřík 2023 byl úspěšný. Mladí rybáři tahali rybu za rybou

Plánský kapřík 2023.PNG

Převzato z Tachovský deník.cz

A pak že v horku neberou. Děti z rybářského kroužku v Plané na Otínském rybníce v sobotu 15. července ukázaly, že kdo umí, ten prostě umí a na věku a počasí vůbec nezáleží. Na udici skončil i sedmapadesáticentimetrový amur.

První ročník rybářské soutěže Plánský kapřík 2023 přilákal 24 mladých rybářů. „Účast předčila naše očekávání″, řekl Deníku organizátor a jednatel místní organizace Českého rybářského svazu v Plané Otakar Kubr. Rybářskou drobotinu doprovodili povětšinou i rodiče, kteří s potěšením sledovali, jak jejich ratolesti tahají kapry, amury, perlíny a další druhy ryb, které v tamním rybníce žijí.

Dobře připravenou akci si tak užili všichni přítomní a pořadatelé si vyslechli mnoho pochvalných slov. „Byl to opravdu skvělý den plný vzrušení a soutěživosti,″ uvedl jeden z rodičů. „Děkuji pořadatelům za jejich úsilí a za to, že nám umožnili zažít tak fantastický rybářský den.″ Závodníkům organizátoři zajistili oběd z restaurace Na Vsi a ocenění si domů odnesli všichni účastníci.

Plánským kapříkem pro rok 2023 se stal Tomáš Prokop, druhý v soutěži skončil Jan Biroščák, třetím nejlepším rybářem dne byl Adam Jakubčo. Amura o délce 57 cm vytáhl na svoji udici Lukáš Podolka, rybu se však pořadatelům nepodařilo pořádně vyfotit, neb prý byla velmi bojovná a chtěli zabránit jejímu případnému potlučení. „Moc děkujeme všem za účast, jsme rádi, že se soutěž povedla, a sponzorům pak děkujeme za štědrou podporu″, vzkazují za organizátory Otakar Kubr a Josef Biroščák. 

Chcete  si přečíst další aktualitu nebo jít na úvodní stránku?

Chcete nám zanechat vzkaz nebo máte něco o čem by měli vědět i ostatní? Napište nám.

Dodatek_Zpč.ÚS_2024.png

Dodatek 2024

Více

Akce_prvni_povolenka_zdarma_2020.png

První povolenka pro děti zdarma

Již od roku 2014 podporuje Západočeský územní svaz ČRS zájem dětí o rybaření poskytnutím první povolenky k lovu ryb zdarma. Tato akce pokračuje i v roce 2024.

Více

Rybářský řád 2023 - 2024 Zpč. ÚS.PNG

Rybářský řád a soupis rybářských revírů 2023-2024

Více