Přihlášení do RIS

Plzeňský Plaváček 2023

1682618367638.jpg

Dne 27. dubna uspořádal Odbor mládeže Zpč. ÚS ČRS ve spolupráci s MO Plzeň 1 tradiční dětské závody v lovu ryb na plavanou Plzeňský Plaváček. Je tak letitý, že se ho účastní i děti těch, co na něm jako děti závodili. Jaro na sebe letos dalo dlouho čekat, ale v den konání Plaváčka se konečně smilovalo a děti měly konečně příležitost si opravdu pohodově zachytat bez rizika, že by mohly nastydnout.

Zúčastnilo se dvaadvacet žáků a čtyři dorostenci. Hodně dětí se muselo omluvit kvůli nemocem. Lovilo se na Radbuze 1B – Litické přehradě, která bývá k malým rybářům vlídná. Děti mohlo hřát i pomyšlení, že jsou pod odborným dozorem nejvyšší kvality, reprezentačních trenérů mládeže pánů V. Loudy a J. Hozmana. Bylo tomu tak i tentokrát. Cejni, cejnkové a oukleje braly velmi dobře na všech lovných místech. Záleželo jen na tom, jak je kdo připravený a šikovný. Lovilo se hlavně na biče, které jsou při intenzivním braní ryb nejrychlejší metodou. Dobře si vedli i ti, co zvolili děličku, ale trochu je zdržovala komplikovanější manipulace. Za pozornost stojí snižující se zastoupení plotic mezi úlovky oproti dřívějšku. Pravděpodobně více podléhají zimní predaci kormoránů, než cejni.

Za tři hodiny byli všichni spokojeni a příjemně unaveni a po zvážení úlovků si se zájmem prohlíželi ceny, které pro všechny účastníky pořadatelé připravili. V mladší kategorii zvítězil Matěj Coufal z MO Stříbro, který ulovil 8410 gramů ryb. Druhý skončil David Šmůla z MO Dobřany s 7275 gramy, bronz získala Helena Vejvančická z MO Nepomuk, v jejím vezírku skončilo 7035 gramů ryb.

Mez dorostenci zvítězil zkušený Jan Šimice z MO Plzeň 1, ulovil 11 640 gramů ryb, stříbrný Jan Glaser z MO Stříbro, třetí byla Tereza Mohyláková z MO Nepomuk, chytila 6130 gramů ryb.

Děkujeme Městské policii Města Plzně, která před zahájením závodu regulovala dopravu, která je stinnou stránkou tohoto jinak skvělého závodního úseku. Poděkování patří též kolegům, kteří se na přípravě a průběhu závodu podíleli. Jsou to: Václav Louda, Antonín Metelka, Pavel Richter, Zdeněk Skála a Michal Soukup. Dík patří i Územnímu svazu a MO ČRS Plzeň 1 za podporu a financování akce.

 

Jiří Podskalský

Předseda Odboru mládeže a hlavní pořadatel

Chcete  si přečíst další aktualitu nebo jít na úvodní stránku?

Chcete nám zanechat vzkaz nebo máte něco o čem by měli vědět i ostatní? Napište nám.

Dodatek_Zpč.ÚS_2024.png

Dodatek 2024

Více

Akce_prvni_povolenka_zdarma_2020.png

První povolenka pro děti zdarma

Již od roku 2014 podporuje Západočeský územní svaz ČRS zájem dětí o rybaření poskytnutím první povolenky k lovu ryb zdarma. Tato akce pokračuje i v roce 2024.

Více

Rybářský řád 2023 - 2024 Zpč. ÚS.PNG

Rybářský řád a soupis rybářských revírů 2023-2024

Více