OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Plzeňský Plaváček

Oblíbený dětský závod Plzeňský Plaváček, který na Litické přehradě pořádáme již více než dvacet let, si letos vzal spolu s dalšími dvěma závody primátor města Plzně Martin Zrzavecký.  Informace o velkých pohárech a cenách "ještě lepších, než obvykle" se rychle roznesla a tak o závodníky nebyla nouze. Nakonec se zrána u přehrady České údolí, které se mezi rybáři říká Litická nebo Borská, sešlo 35 soutěžících a nejmíň stejně tolik pořadatelů, vedoucích, trenérů a rodičů. Utkalo se 20 žáků a patnáct dorostenců.

 Počasí bylo velmi vlídné, spíš než duben připomínalo červen a podle všeho se líbilo i rybám, které k radosti všech pěkně braly. Ve dvou 2,5hod kolech nalovili celkem 335,54kg ryb. Ti nejlepší kolem i přes patnáct kilogramů, což je i na péčí Českého rybářského svazu výborně zarybněnou přehradu hodně.

Po závodu se všichni přesunuli do Škodalandu, kde si na ohni upekli klobásy. Pak přišlo na řadu vyhlášení výsledků a předání cen.

V kategorii žáků zvítězil nepomucký Matěj Vejvančický (15480g) před  Janem Šimicem z Plzně (14525g), Jakubem Lokajem ze Sokolova (13035g) a Sebastienem Žánem z Plzně. Mezi dorostenci byl nejúspěšnější Václav Pechmann z MO Stříbro, kterému se úlovkem 21145g podařilo porazit člena reprezentačního výběru Miroslava Polívku z MO Stod (17165g)  a Petra Kostelanského z Nýrska, (14135g), bramborovou medaili bral Josef Vacek z Nepomuku.

Při hemžení na frekventované silnici k satelitu za Valchou nám hodně pomohla plzeňská Městská policie, která před začátkem a po skončení lovu zpomalovala projíždějící auta. Poděkování patří celému realizačnímu týmu, všem podporovatelům v čele s panem primátorem a dalším sponzorům.

Těšíme se na další akce, které pro letošní rok Český rybářský svaz připravil, bude jich celá řada.

za Zpč.ÚS Jiří Podskalský


Chcete  si přečíst další aktualitu nebo jít na úvodní stránku?

Chcete nám zanechat vzkaz, máte něco,o čem by měli vědět i ostatní?

Napište nám