Přihlášení do RIS

Plzeňský Plaváček

Oblíbený dětský závod Plzeňský Plaváček, který na Litické přehradě pořádáme již více než dvacet let, si letos vzal spolu s dalšími dvěma závody primátor města Plzně Martin Zrzavecký.  Informace o velkých pohárech a cenách "ještě lepších, než obvykle" se rychle roznesla a tak o závodníky nebyla nouze. Nakonec se zrána u přehrady České údolí, které se mezi rybáři říká Litická nebo Borská, sešlo 35 soutěžících a nejmíň stejně tolik pořadatelů, vedoucích, trenérů a rodičů. Utkalo se 20 žáků a patnáct dorostenců.

 Počasí bylo velmi vlídné, spíš než duben připomínalo červen a podle všeho se líbilo i rybám, které k radosti všech pěkně braly. Ve dvou 2,5hod kolech nalovili celkem 335,54kg ryb. Ti nejlepší kolem i přes patnáct kilogramů, což je i na péčí Českého rybářského svazu výborně zarybněnou přehradu hodně.

Po závodu se všichni přesunuli do Škodalandu, kde si na ohni upekli klobásy. Pak přišlo na řadu vyhlášení výsledků a předání cen.

V kategorii žáků zvítězil nepomucký Matěj Vejvančický (15480g) před  Janem Šimicem z Plzně (14525g), Jakubem Lokajem ze Sokolova (13035g) a Sebastienem Žánem z Plzně. Mezi dorostenci byl nejúspěšnější Václav Pechmann z MO Stříbro, kterému se úlovkem 21145g podařilo porazit člena reprezentačního výběru Miroslava Polívku z MO Stod (17165g)  a Petra Kostelanského z Nýrska, (14135g), bramborovou medaili bral Josef Vacek z Nepomuku.

Při hemžení na frekventované silnici k satelitu za Valchou nám hodně pomohla plzeňská Městská policie, která před začátkem a po skončení lovu zpomalovala projíždějící auta. Poděkování patří celému realizačnímu týmu, všem podporovatelům v čele s panem primátorem a dalším sponzorům.

Těšíme se na další akce, které pro letošní rok Český rybářský svaz připravil, bude jich celá řada.

za Zpč.ÚS Jiří Podskalský