Pohár Zpč. ÚS v LRU na Plavanou U15 – U20

Dne 21.06.2020 se v obci Klášter u Nepomuka, po nucené přestávce, uskutečnil první letošní závod v LRU na plavanou v kategorii U15 a U20.
Po nečekané pauze byli všichni účastníci velmi natěšeni a proto i účast byla velmi hojná. Závodu se zúčastnilo celkem 38 závodníků ze 13 místních organizací.

Řeka Úslava bohužel svými úlovky závodníky moc nepotěšila. Vše bylo způsobeno vydatnými srážkami, které se celou republikou prohnaly v dnech před konáním závodů. Tak potřebná vláha pro naše rybníky a okolní přírodu způsobila zvýšený průtok vody v řece Úslava z běžných 0,125 m3 za sekundu na skoro nechytatelných 1,85 m3 za sekundu. V den konání závodů nám sice nepršelo, ale udržet splávky na místě tak, aby to rybám vyhovovalo, se zdálo jako nadlidský výkon.

Ačkoliv tento nově vyhlášený závodní úsek v obci Klášter byl v letošním a loňském roce podpořen ZUS nadstandartním vysazením cejna a plotice, úlovků bylo poskromnu. Ostřílení závodníci se tentokrát moc neprosadili. Výhodou byl los místa, kde byl nějaký ten ouvrátek či se voda v místě točila díky překážce.

Nejlepších umístěních v sektorech dosáhl v kategorii U15 žáci Jakub Krutina z MO Domažlice, v kategorii U15 žákyně Helena Vejvančická MO Nepomuk a v kategorii U20 Kristýna Kamasová MO Nepomuk.

Velké poděkování patří obci Klášter a místnímu TJ Sokol Klášter, kteří nám zapůjčili bezplatně zázemí pergoly a jejího okolí.


S pozdravem Petrův Zdar

Jan Hozman

Více informací na 

Odbor mládeže Zpč. ÚS

 

Chcete  si přečíst další aktualitu nebo jít na úvodní stránku?

Chcete nám zanechat vzkaz nebo máte něco o čem by měli vědět i ostatní? Napište nám.

Akce_prvni_povolenka_zdarma_2020.png

První povolenka pro děti zdarma

Již od roku 2014 podporuje Západočeský územní svaz ČRS zájem dětí o rybaření poskytnutím první povolenky k lovu ryb zdarma. Tato akce pokračuje i v roce 2023.

Více

Rybářský řád 2023 - 2024 Zpč. ÚS.PNG

Rybářský řád a soupis rybářských revírů 2023-2024

Více