OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Pohár Zpč. ÚS v LRU na Plavanou U15 – U20

Dne 21.06.2020 se v obci Klášter u Nepomuka, po nucené přestávce, uskutečnil první letošní závod v LRU na plavanou v kategorii U15 a U20.
Po nečekané pauze byli všichni účastníci velmi natěšeni a proto i účast byla velmi hojná. Závodu se zúčastnilo celkem 38 závodníků ze 13 místních organizací.

Řeka Úslava bohužel svými úlovky závodníky moc nepotěšila. Vše bylo způsobeno vydatnými srážkami, které se celou republikou prohnaly v dnech před konáním závodů. Tak potřebná vláha pro naše rybníky a okolní přírodu způsobila zvýšený průtok vody v řece Úslava z běžných 0,125 m3 za sekundu na skoro nechytatelných 1,85 m3 za sekundu. V den konání závodů nám sice nepršelo, ale udržet splávky na místě tak, aby to rybám vyhovovalo, se zdálo jako nadlidský výkon.

Ačkoliv tento nově vyhlášený závodní úsek v obci Klášter byl v letošním a loňském roce podpořen ZUS nadstandartním vysazením cejna a plotice, úlovků bylo poskromnu. Ostřílení závodníci se tentokrát moc neprosadili. Výhodou byl los místa, kde byl nějaký ten ouvrátek či se voda v místě točila díky překážce.

Nejlepších umístěních v sektorech dosáhl v kategorii U15 žáci Jakub Krutina z MO Domažlice, v kategorii U15 žákyně Helena Vejvančická MO Nepomuk a v kategorii U20 Kristýna Kamasová MO Nepomuk.

Velké poděkování patří obci Klášter a místnímu TJ Sokol Klášter, kteří nám zapůjčili bezplatně zázemí pergoly a jejího okolí.


S pozdravem Petrův Zdar

Jan Hozman

Více informací na 

Odbor mládeže Zpč. ÚS

 

Chcete  si přečíst další aktualitu nebo jít na úvodní stránku?

Chcete nám zanechat vzkaz, máte něco,o čem by měli vědět i ostatní? Napište nám.

Říjnové Rybářství

Předposlední měsíc v roce bývá poněkud ponurý. Brzy se stmívá, počasí je mnohdy nevlídné a člověk musí obléci o něco víc vrstev než ještě před pár týdny. Listopadové Rybářství do této nálady zapadá. Vzpomínáme v něm na velkého člověka. Na pana Jiřího Vostradovského, který byl mezinárodně uznávaný ichtyolog a rybářský pracovník.

Více

prvni_povolenka_zdarma_1.png

První povolenka pro děti zdarma

Již od roku 2014 podporuje Západočeský územní svaz ČRS zájem dětí o rybaření poskytnutím první povolenky k lovu ryb zdarma. Tato akce pokračuje i v roce 2020.

Více

00002241_samolepka_2.jpg

Akce časopisu Rybářství. Tři měsíce předplatného pro děti zdarma!

Máte doma malého rybáře, kterého baví objevovat kouzlo přírody, napětí z lovu a raduje se z každého úlovku? Chtěli byste, aby se o svém koníčku dozvěděl víc?

Více