Přihlášení do RIS

Proběhlo přezkoušení elektrolovných čet

agregát 2022

Hospodaření na chovných tocích se neobejde bez použití elektrického agregátu, kdy se pomocí stejnosměrného elektrického proudu odlovují ryby, sloužící k umělému výtěru, nebo jako násada do revírů. Zpč. ÚS pro lov ryb el. proudem organizuje školení elektrolovců zakončené zkouškami. Absolventům je vydáno Osvědčení o elektrotechnické kvalifikaci podle § 4 vyhlášky č. 50/1978 Sb., pro ověření jeho platnosti pak musejí každé tři roky absolvovat přezkoušení.

Aktuálně poslední přezkoušení elektrolovců v Plzeňském a Karlovarském kraji proběhlo ve dnech 5. a 6. 3. 2022 a úspěšně ho absolvovalo 28 účastníků. Jsme přesvědčeni, že svoji odbornost budou moci uplatnit i přes momentálně nelehké období, kdy vlivem nedostatku vody a vlivem rybožravých predátorů dochází na řadě pstruhových chovných toků k omezování hospodaření. Všem, kteří se absolvováním školení rozhodli pro fyzicky i časově náročnou práci, k hospodaření na chovných potocích velmi potřebnou, děkujeme. Zároveň děkujeme i místní organizaci ČRS Karlovy Vary za poskytnuté zázemí pro konání školení.

Chcete  si přečíst další aktualitu nebo jít na úvodní stránku?

Chcete nám zanechat vzkaz nebo máte něco o čem by měli vědět i ostatní? Napište nám.

Dodatek_Zpč.ÚS_2024.png

Dodatek 2024

Více

Akce_prvni_povolenka_zdarma_2020.png

První povolenka pro děti zdarma

Již od roku 2014 podporuje Západočeský územní svaz ČRS zájem dětí o rybaření poskytnutím první povolenky k lovu ryb zdarma. Tato akce pokračuje i v roce 2024.

Více

Rybářský řád 2023 - 2024 Zpč. ÚS.PNG

Rybářský řád a soupis rybářských revírů 2023-2024

Více