Proběhlo přezkoušení elektrolovných čet

agregát 2022

Hospodaření na chovných tocích se neobejde bez použití elektrického agregátu, kdy se pomocí stejnosměrného elektrického proudu odlovují ryby, sloužící k umělému výtěru, nebo jako násada do revírů. Zpč. ÚS pro lov ryb el. proudem organizuje školení elektrolovců zakončené zkouškami. Absolventům je vydáno Osvědčení o elektrotechnické kvalifikaci podle § 4 vyhlášky č. 50/1978 Sb., pro ověření jeho platnosti pak musejí každé tři roky absolvovat přezkoušení.

Aktuálně poslední přezkoušení elektrolovců v Plzeňském a Karlovarském kraji proběhlo ve dnech 5. a 6. 3. 2022 a úspěšně ho absolvovalo 28 účastníků. Jsme přesvědčeni, že svoji odbornost budou moci uplatnit i přes momentálně nelehké období, kdy vlivem nedostatku vody a vlivem rybožravých predátorů dochází na řadě pstruhových chovných toků k omezování hospodaření. Všem, kteří se absolvováním školení rozhodli pro fyzicky i časově náročnou práci, k hospodaření na chovných potocích velmi potřebnou, děkujeme. Zároveň děkujeme i místní organizaci ČRS Karlovy Vary za poskytnuté zázemí pro konání školení.

Chcete  si přečíst další aktualitu nebo jít na úvodní stránku?

Chcete nám zanechat vzkaz, máte něco,o čem by měli vědět i ostatní? Napište nám.

Akce_prvni_povolenka_zdarma_2020.png

První povolenka pro děti zdarma

Již od roku 2014 podporuje Západočeský územní svaz ČRS zájem dětí o rybaření poskytnutím první povolenky k lovu ryb zdarma. Tato akce pokračuje i v roce 2022.

Více

Soupis revírů 2021-2022 Zpč. ÚS

Rybářský řád a soupis rybářských revírů 2021-2022

Více