Přihlášení do RIS

Procházka pohádkovým lesem

V sobotu 9. 9. 2017 se konala v Hostouni na Domažlicku procházka pohádkovým lesem, jehož pořadatelem bylo město Hostouň ve spolupráci s rodiči. Západočeský územní svaz a místní organizace Českého rybářského svazu v Bělé nad Radbuzou byli jedni ze sponzorů této akce.

Pohádkový les začal ve 14 hodin u jezdeckého kolbiště a koupaliště v Hostouni a vedl přilehlým lesem, kde bylo třináct pohádkových zastavení. V pošmourném a větrném počasí přišlo 96 dětí s rodiči a dalších šest dětí bylo v maskách na trati.

Na startu děti uvítal klaun, od kterého dostaly nevyplněnou tajenku, tužku a sáček na sladkosti. Na každém dalším stanovišti děti doplňují do tajenky název omalovánky, kterou si mohou doma vymalovat. U první zastávky narazíme na červenou karkulku s myslivcem a ve křoví na ně číhá vlk.

V zákoutí u skály na děti čeká Krakonoš a pomáhají mu najít sojku. Na kopci je Popelka a podle pohádky jí pomůžou přebírat hrách a čočku. Hned za zatáčkou na ně číhá hejkal a kousek za ním potkají Makovou panenku s motýlem Emanuelem. Na kopci u pařezu je Křemílek a Vochomůrka děti jim pomohou zasadit fazoli a zpívají u toho onu známou písničku „stávej semínko ho la la, bude s tebe fiala“. Pod kopcem prochází děti kolem sedmi trpaslíků a Sněhurka je vyzkouší, jestli znají všechna jména oněch trpaslíků. Ukazatel „Perníková chaloupka“ a tam už čeká čarodějnice která má pro každého připravený sladký perníček. Na dalším stanovišti už na ně čeká Mach a Šebestová se svým kouzelným sluchátkem. V hustých břízkách potkají velkou pavučinu s pavoukem křižákem.

 U koupaliště děti nemohou přehlédnout vodníka, u kterého si zkusí chytit rybu na udici a mohou si prohlédnout ryby, živočichy a rostliny které mohou spatřit kolem řek a rybníků. U skály už z dálky bylo vidět peklo a nebeská brána. U čertů žádné z dětí neskončilo a všechny děti slibovaly, že už budou hodné. Na každém stanovišti dostali nějakou sladkost a na konci za vyplněnou tajenku ještě sušenku navíc. Pro všechny děti byli připraveni špekáčky na opékání a limonáda. Formou losování dostal každý účastník tašku, kde byly dárky od sponzorů. Závěr odpoledne provedli letečtí modeláři se svými úžasnými stroji, mezi kterými byl i bombardér který shazoval mezi děti bonbóny. Akci zhodnotil místostarosta města pan Brabec jako velmi zdařilou.

                                                                                   

Za MO Bělá nad Radbuzou Jiří Babka