Přihlášení do RIS

Profesionální rybářská stráž provedla v roce 2018 dosud nejvyšší počet kontrol

Již před několika lety vsadil Západočeský územní svaz při ostraze rybářských revírů na profesionální rybářskou stráž. Ta se plně osvědčila. 

Rekognoskace terénu

Stejně jako v předchozích letech i v roce 2018 pracovala profesionální RS na dobré úrovni a u našich revírů ji bylo vidět. Kromě kontroly rybářských revírů a lovících se věnovala i dalším činnostem podle potřeb územního svazu, z nichž nejdůležitější byl dohled při zarybnění.

Při kontrolách výkonu rybářského práva navštívilo pět členů profi RS za rok 4 785 rybářských revírů, zkontrolovalo 11 918 lovících, udělilo 439 napomenutí, zadrželo 64 povolenek k lovu a 23 tzv. pytláků, kterým stráž odebrala i vybavení.

Kontroly byly prováděny i ve spolupráci s Policií ČR, nebo s Městskou policií, které vždy ochotně pomohly. Pro svoji činnost je stráž velmi dobře vybavena, kromě jednotného oblečení má k dispozici termovize, pro kritické situace i záznamové „policejní“ kamery, loď, dalekohledy a fotoaparáty.

V grafu následném, který koresponduje s navýšením počtu profi RS o jednoho člena v roce 2015 a výměnou některých strážných, si můžete prohlédnout vývoj aktivit od roku 2012 do roku 2018.

Graf práce placené RS v letech 2012- 2018Fotografie z činnosti rybářské stráže